Hazar Kısa Film Yarışması’na Başvuru Süresi Uzatıldı

Kısa Filmler Manşet

karabag-kisa-film-4

Hazar Kısa Film Yarışması, Karabağ sorununu gündeme taşırken sinema sanatına gönül veren yapımcı ve yönetmenleri de desteklemeyi amaçlıyor.

Başvurular 4 Şubat Çarşamba gününe uzatıldı. Yarışmanın finalinde ön seçici kurulun değerlendirmeler sonucu belirleyeceği 10 film yarışacak.

Yeni fikirleri desteklemeyi ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Hazar World düzenlediği “Ermenistan İşgali Altındaki Karabağ” temalı kısa film Yarışması’na katılım için geri sayım başladı.

BÜYÜK ÖDÜL 23 BİN TL

Başvuruları 10 gün içinde bitecek olan yarışma kapsamında 23 bin TL ödül dağıtılacak. Kurmaca, Belgesel, Animasyon, Canlandırma ve Deneysel türlerinin kabul edileceği yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, jüri özel ödülüne hak kazanan filme ise 1,000 TL ve Apple iPad Mini 16GB Wi-Fi Tablet verilecek.

Savaş yılları, savaşta şehit düşenler, gaziler, savaş sonrası göçe zorlanan kadın, çocuk ve yaşlılar; göçmenlerin sorunları, yaşamları ve adaptasyon süreçlerinin ele alınacağı yarışmanın jüri üyeleri ise değerli isimlerden oluşacak.

Ayrıntılı bilgi: http://www.hazarkisafilm.com/

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up