Hazar Kısa Film Fest’ İçin Son 24 Gün! Toplam Ödül 23 Bin TL!

Festivaller Kısa Filmler

Hazar World dergisi tarafından düzenlenen “Ermenistan İşgali Altındaki Karabağ” konulu kısa film yarışmasına başvuru için 24 gün kaldı. Yarışmada dereceye girenlere toplamda 23 bin TL ödül verilecek.

Hazar Kısa Film Yarışma Afişi

Hazar Strateji Enstitüsü’nün basılı yayınlarından Hazar World dergisinin organize ettiği “Hazar Kısa Film Yarışması 2015” sinema sanatına gönül veren herkesi Hazar Kısa Film Yarışması’na bekliyor. Yarışma Hazar bölgesinin kanayan yarası olan Karabağ sorununu gündeme taşıyor.

Kısa film yapımcılarını ve yönetmenlerini desteklemek, kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışma, kurmaca, belgesel, animasyon, canlandırma ve deneysel filmleri bekliyor.

Savaş yılları, savaşta şehit düşenler, gaziler, savaş sonrası göçe zorlanan kadın, çocuk ve yaşlılar; göçmenlerin sorunları, yaşamları ve adaptasyon süreçlerinin ele alınacağı yarışma kapsamında 23 bin TL ödül dağıtılacak. Yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, jüri özel ödülüne hak kazanan filme ise 1,000 TL ve Apple iPad Mini 16GB Wi-Fi Tablet verilecek.

Ön seçici kurulun değerlendirmeler sonucu belirleyeceği 10 film finalde yarışacak. Kısa film başvuruları, “en az 5, en çok 20 dakika süreli” olmak üzere alınacak. Başvuruda bulunacak katılımcıların, www.hazarkisafilm.com üzerinden başvuru formunu doldurarak, ön izleme kopyalarını en geç 31 Ocak 2015 tarihine ulaştırması gerekiyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up