Hayvan Çiftliği, Netflix’te Film Oluyor

Günün Haberi Hollywood

George Orwell’in romanı Hayvan Çiftliği (Animal Farm) yeniden film oluyor. Hayvan Çiftliği’nin haklarını satın alan Netflix, Imaginarium isimli yapım şirketiyle filmin yapımcılığını üstlenecek olan, aynı zamanda yönetmen olarak da projede yer alacak Andy Serkis ile anlaştı.

Yazar ve eleştirmen George Orwell’in mecazi bir dille yazılmış, fabl tarzındaki siyasi hiciv romanı Hayvan Çiftliği filme uyarlanıyor. Bant Mag’ın haberine göre yönetmen ve oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Andy Serkis’in uyarlayacağı filmin yayın haklarını Netflix aldı.

“Bütün hayvanlar eşittir, ama bazı hayvanlar öbürlerinden daha eşittir” sözü ile akıllara kazınan Hayvan Çiftliği, yaşadıkları çiftliğin sahibi olan insanlara karşı ayaklanıp, özgürlüklerini kazanan hayvanların hikayesini anlatıyor.

Daha önce 1954’te sinemaya animasyon olarak uyarlanan roman, 1999 yılında Patrick Stewart’ın başrolünü oynadığı dram türündeki film ile seyirci karşısına geçmişti. Şimdi ise Andy Serkis’e emanet edilen bu romanın nasıl çekileceği merak konusu.

Netflix, Hayvan Çiftliği uyarlamasının sinema salonlarında da gösterilip gösterilmeyeceğine dair net bir açıklama yapmadı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up