‘Haykırış’ Eminönü Halk Eğitim Merkezi’nde

Etkinlikler

Suriyeli kadınların dramını anlatan ”Haykırış” belgeseli, ilk gösterimiyle bugün Eminönü Halk Eğitim Merkezi’nde.

 

Tülay Gökçimen”in üstlendiği, Suriye”de iki yıldır devam eden savaşta; eşleri kayıp, çocukları öldürülmüş, savaşın en çirkin taraflarıyla yüzleşmiş kadınların ortak acılarını yansıtıyor. Yapımcılığını İHH İnsani Yardım Vakfı”nın üstlendiği belgeselin ilk gösterimi bugün saat 17:00”da Eminönü Halk Eğitim Merkezi”nde gerçekleştirilecek.

On kadın on tarifsiz acı 

En çok sivillerin zarar gördüğü saldırılarda binlerce kadın ve çocuk hayatını kaybetti. Milyonlarca insan savaştan kaçarak komşu ülkelerde yaşam mücadelesi veriyor. Belgeselde, Türkiye-Suriye sınırında yaşayan 10 farklı kadının ‘haykırışları’ yer alıyor. Bu kadınların ortak özellikleri tümünün eşinin hayatta olup olmadığından, ya da nerede tutulduğundan haberlerinin olmaması. Hepsinin en az bir çocuğu saldırılarda öldürüldü. Ailelerinde mutlaka bir tecavüz mağduru bulunan bu kadınlar gelecekten umutsuz ve tek istekleri geri dönebilmek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up