Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Haydi Gösterelim Gününü!

Yayınlandı

tarihinde

busra-bayram

İnsanoğluna doğuştan yüklenen özelliklerden bir tanesi de sanırım şiddet. Şiddet karşıtı olan herkesin aslında içinde bir yerlerde uyuyan bir şiddet eğilimi var. Bunu dışarıya çıkamamak için elinizden geleni yapıyorsunuzdur fakat bazı filmler vardır ki işte o şiddet duygusunu inanılmaz doyurur.

Göster Gününü (Kick Ass) filmi ile şiddet duygusunu komik bir biçimde açığa vurabilirsiniz. Filmin geçişleri o kadar yumuşak ve o kadar güzel ki, kullanılan şiddet kesinlikle göze batmıyor. Aksine, olması gereken bir şeymiş gibi duruyor. Eğer iki bölümü peş peşe izlerseniz benim gibi, üçüncüsü için de hemen araştırmaya girersiniz. Heyecanlanmayın, çünkü üçüncüsü hala çekim aşamasında.

kickass-

Kick Ass-1 filmi genç bir çocuğun ergenlik dönemi bunalımları ile başlıyor. Cinsel bir çok ögenin barındırıldığı bu bölüm ve ilerde şahit olacağınız kanlı sahneler dolayısı ile çocuklarınızı ve yaşlılarınızı ekrandan uzak tutun lütfen. Haricinde şiddet içerikli bir film izlerken kan görüntüsünden rahatsız olurum diyorsanız bu filmin aslında komedi türünü de girdiğini eklemek isterim. Oradakiler kan değil yani, kana benzetilen vişne suları. Zaten hayali bir dünyadan neden korkarsınız ki,hiç anlamam.

Genç çocuğun süper kahraman olma hayalinin başına açtığı işler oldukça iyi kurgulanmış. Filmin her dakikasında süper kahraman filmlerinin babası olan “Spiderman” ve “Superman” ‘e gönderme yapılmış. Aslında süper kahramanlık olayının da ti’ye alındığı da söylenebilir genel anlamda. İyi adam olmak için maskelerin arkasına gizlenmek ile gizlenmeme ikilemi de göze sokulmuş güzelce. Ufak yaştaki çocuğunu öldürme makinesi olarak yetiştiren Nicolas Cage’in yanı sıra ikinci filmde eski bir asker rolü ile Jim Carrey yer almış. İki filmde de iki büyük adamın yer alması güzel olmuş. Devam filmlerinde aynı yüzleri görmekten sıkılan bir insan olarak söylemeliyim ki, ikisi de ölüyor kendi filmlerinde.

Başrollerin ölmesine alışık olmayan bir Yeşilçam izleyicisi olarak, başrollerin öldürülmesine inanılmaz mutlu olduğumu da eklemeliyim sanırım. Sonuçta kendini tekrar eden filmlerden hepimiz nefret ediyoruz değil mi?

İki filmde de süper kahramanlık ve süper kahraman olmanın zorluğu yer almış. İki film bir çok yönden ortak nokta taşısa da, kesinlikle sıkılmadan izlenecek filmler. Üçüncü filmin tüyosu da çok güzel verilmiş. İlk filmde düşman olan;mafya babası adam iken , 2. filmde o adamın oğlu yer alıyor. Muhtemelen 3. filmde de oğlanın amcası, yani ilk filmdeki adamın kardeşi olacak. Bizim Kick Ass o ailenin kökünü kurutmaya hazır anlaşılan.

Suç şehri olan Amerika’ya layık bir yapım söz konusu. Çok ağır bir film izlemek istemiyorsanız ve çerezlerinizi yanınıza alıp çerezlik bi’şeyler izleyim diyorsanız bu filmi önerebilirim sanırım. Fakat öyle “Aman izlemeden uyumayın” diyebileceğim bir yapım da değil. Zira içinde çok fazla cinsellik, şiddet ve olumsuz davranış barındırıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler