Hayat Kurtaranlar Belgeseli Seyirciyle Buluşuyor

Genel Manşet Türkiye

Covid-19 mücadelesinde görev bilinci ve sadakati yüksek kamu personelinin fedakarlığını ekrana taşıyan “Hayat Kurtaranlar” belgeseli, yarın saat 22.20’de TRT1 ekranlarında seyirciyle buluşacak.

Tüm dünyayı hızla etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadelede örnek ülkelerin başında gelen Türkiye’nin, salgın sürecinde kamu personeli ve devlet bünyesindeki STK’larla yürüttüğü çalışmalar belgesel serisiyle ekrana taşınıyor.

Salgınla mücadelede ön cephede yer alan sağlık çalışanlarından, pandemi hastanelerinin işleyişine; temel gıda ihtiyaçlarının, dezenfektan ve maske üretiminin sorunsuz bir şekilde halka ulaştırılma sürecine kadar titizlik ve özveriyle işini yapan, mücadelenin perde arkasındaki kahramanlar “Hayat Kurtaranlar” belgeseliyle seyirci karşısına çıkacak.

Avrupa başta olmak üzere birçok ülkenin yaşadığı solunum cihazı sorununa kısa bir sürede çare bularak rekor bir sürede yerli solunum cihazı üreten Türkiye, Brezilya ve Litvanya gibi ülkelere binin üzerinde ihracat yaptı. Yerli üretim sürecine destek sağlayan fedakar çalışanların yaşadıkları da belgesel aracılığıyla gözler önüne serilecek. Süreci çalışanın gözünden kavrayabilmek, onlarla empati kurabilmek ve bunu tüm samimiyetiyle ekrana yansıtmak amacıyla hazırlanan “Hayat Kurtaranlar” belgeselinin yapımcılığını Halis Cahit Kurutlu üsteleniyor. Yönetmen koltuğunda Muhammet Erkam Bülbül’ün oturduğu belgesel, yarın saat 22.20’de TRT1 ekranlarında gösterilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up