Hayallerin Ötesinde (Imagine)

Vizyondakiler

Hayallerin Ötesinde

Yönetmen: Andrzej Jakimowski

Oyuncular: Alexandra Maria Lara, Edward Hogg, David Atrakchi

Tür: Dram

Yapım Yılı: 2012

Vizyon Tarihi: 9 Ağustos 2013

Senaryo: Andrzej Jakimowski

Yapım Ülkesi: Fransa, İngiltere, Polonya, Portekiz

Orijinal Dil: İngilizce

Orijinal Adı: Imagine

Dağıtıcı Firma: M3

Film Hakkında:

Görme yetisi olmayan Ian, Lizbon’da görme engelli insanlar için özel eğitim veren bir enstitüye eğitmen olarak atanır. Hayat dolu idealist bir insan olan Ian, buradaki öğrencilerine günlük olarak alışılmışın dışında eğitimler vermeye başlar.

Mesela destek için baston kullanmayı reddeder, seslerin yankılarının kendilerini yönlendirmesi gerektiğine ve sorunlarının sadece dışarıdaki dünyayı hayal etmekle hallolduğuna inanmaktadır.

Kendisi de baston kullanmamasına rağmen, normal bir hayat sürmektedir. Öyle ki gerçekten görme engelli olduğuna inanmakta güçlük çekenler vardır. Öğrencilerine de bu ilginç metodları aşılamaya başlar.

Enstitüdeki öğrencilerden biri olan Eva da baston kullanmadan yürümeyi istemektedir. Ian onunla birlikte sokaklara atılarak, genç kadını daha önce görmediği bu dünyanın içerisinde farklı bir keşife çıkarır.

Hayallerin Ötesinde Film Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up