Hastane İstanbul Korona Belgeseli COVID-19 Gerçeklerini Açığa Çıkarmaya Devam Ediyor

Türkiye

TRT Belgesel üzerinden yayınlanan “Hastane İstanbul Korona” belgeseli, 5. bölümü ile COVID-19’un ciddiyetini gözler önüne sermeye devam ediyor.

Tamamı yoğun bakım ünitelerinde geçen ve dünyanın ilk koronavirüs belgesel serisi olma değerini taşıyan Hastane İstanbul Korona belgeseli, 5.bölümünü tamamladı.

Sağlık Bakanlığı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde geçen belgeselin yeni bölümü seyircilerine soluksuz bir seyir sunacak. Korona gerçeğini her bölümüyle seyircisinin yüzüne vuran Hastane İstanbul Korona belgeseli, Türk sağlık çalışanlarının salgınla mücadelesinin en kritik noktalarını ekranlara taşıyor.

Belgeselin beşinci bölümü, yoğun bakım servisinde bulunan vakaların hayata tutunabilme mücadelesi gözler önüne sererken, uzun süre maske ile çalışmak zorunda kalan Türk sağlık çalışanlarının zor ve tehlikeli hayatlarına ışık tutuyor.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesi sorumlusu Dr. Yalım Dikmen’in yaptığı açıklamalarla durumun ne kadar vahim olduğunu ekranlara getiren Hastane İstanbul Korona, 15 Ağustos Cumartesi saat 22.00’de TRT Belgesel’de ekranlara gelecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up