Harvey Weinstein Koronavirüse Yakalandı

Hollywood
Amerika’da yerel bir gazeteden çıkan rapora göre Harvey Weinstein, koronavirüs testi yaptırdı ve sonuç pozitif çıkınca New York eyalet hapishanesinden tecrit edildi.

Hollywood‘un en güçlü isimleri arasında yer alan ve birçok filmde imzası bulunan Amerikalı film yapımcısı Harvey WeinsteinNew York’ta yargılandığı tecavüz ve cinsel saldırı davasında suçlu bulunmuştu.

67 yaşındaki Weinstein, asistanı Mimi Haley’e cinsel saldırıda bulunma ve oyuncu Jessica Mann’e tecavüz etme suçlamalarıyla yargılanmasının ardından 23 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

New York merkezli yerel bir gazete olan Niagara Gazetesi‘ne göre Weinstein‘in koronavirüs testi pozitif çıktı. Harvey Weinstein, WendeIslah Tesisi‘nde koronavirüs testinin pozitif çıktığı iki mahkumdan biri.

Variety tarafından temasa geçildiğinde, Weinstein’ın sözcüsü, koronavirüs testi yaptıran Weinstein hakkında bilgi sahibi olmadığını söyledi. Variety ayrıca, Weinstein’in hapishane danışmanı için bir avukatla konuştu ve her ikisi de raporu onaylayamadıklarını söyledi.

Kaynaklar gazeteye, Weinstein’ın geçen Çarşamba günü New York’taki Rikers Adası’ndan transfer edildikten sonra devlet hapishane sistemine girdiği sırada virüse yakalandığına inandığını söyledi. Rikers’e nakledilmeden önce Weinstein, New York’taki Bellevue Hastanesi’ndeydi ve burada kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyon açısından izleniyordu. Cezasından önce Weinstein, Bellevue’de bir anjiyoplasti geçirdi.

Önlem olarak tüm ziyaretler ise askıya alındı.

Kaynak: Variety

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up