Harry Potter’ın Yazarı BBC ile Anlaştı

Dünya

Harry Potter serisi ile ünlenen yazar J.K. Rowling’in Robert Galbraith takma adıyla yayınladığı detektiflik romanlarının ilk 2 kitabı televizyona uyarlanıyor. BBC tarafından hakları satın alınan Guguk Kuşu ve devam kitabı İpek Böceği ‘nin çekimlerine bu sonbaharda başlanacak. Romanlar, Cormoran Strike isimli bir detektifin cinayeti araştırmalarını anlatıyordu.

Kitapların BBC uyarlamasının yazar koltuğunda Sarah Phelps ile Ben Richards, yönetmen koltuğunda ise Julian Farino oturacak.

Bir rivayete göre J. K. Rowling, gerçek kimliğini gizleyerek ne kadar kitap satabileceğini merak eder. Guguk Kuşu‘nu, Harry Potter serisini yayınlayan yayınevi de dahil birçok yayınevine Robert Galbraith takma adıyla yollar. “Bundan bir iş çıkmaz”, “daha fazla denemelisin” gibi klasik yanıtlar alır.

Ancak bir yayınevi Robert Galbraith’ın kim olduğunu bilmeden kitabı basmayı kabul eder. Guguk Kuşu kitabı 1500 adet sattıktan sonra J. K. Rowling durumu medyaya açıklar.

8 Kitaplık bir seri olması düşünülen romanların BBC tarafından ekrana ne şekilde aktarılacağı ise merak konusu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up