Bizimle İletişime Geçin

Hollywood

Harry Potter Serisinin İlk Kitabı 28 Bin Sterline Satıldı

Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabına rekor satış.

Yayınlandı

tarihinde

Çok satan Harry Potter roman serisinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın ilk baskısı 28 bin sterlin’e (yaklaşık 217 bin 416 TL) satın alındı.

J.K. Rowling’in iki yazım hatasını da içeren Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) adlı kitabı sadece 500 adet basılmıştı. 28 peniye (yaklaşık 8 TL) satın alınan ve şimdi nadir bulunan bir eser olduğu için değerlenen kitabın ilk baskısı, Bargain Hunt programında 28 bin sterlin’e (yaklaşık 217 bin 416 TL) satıldı. Adı açıklanmayan satıcı, “Buna inanamıyorum. Umduğum buydu ama kitabımın bu fiyata satılacağına aslında hiç inanmamıştım” dedi.

Kitap, basılan 500 kopyanın İngiltere’deki kütüphanelere gönderilen 300 kopyası arasında yer alıyordu. İlk baskı olduğu anlaşılan kitabın arka kapağında “filozof” kelimesi yanlış yazılmış, “asa” kelimesi, sayfa 53’teki Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na devam eden öğrenciler için gerekli ekipman listesinde iki kez görünüyordu. Romanın yazarı JK Rowling’in ismiyse künyede “Joanne” olarak verilmişti. Daha sonraki baskılarda Rowling, adının sadece baş harflerini kullandı.

Geçen yıl, benzer bir baskı Londra Knightsbridge’deki Bonhams Müzayede Evi’nde 70 bin sterline (yaklaşık 543 bin 445 TL) satılmıştı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

“Stanley Kubrick”in Tamamlanmayan Filmi İçin Hazırlıklar Başladı

Filmin senaryosu Cary Joji Fukunaga tarafından tamamlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Stanley Kubrick’in ölümüyle yarıda kalan “Napoleon” filminin senaryosu Cary Joji Fukunaga tarafından tamamlandı.

Usta yönetmen Stanley Kubrick‘in ölümüyle senaryosu yarıda kalan “Napoleon” filminin senaryosu Cary Joji Fukunaga tarafından tamamlandı. True Detective, Maniac ve son Bond yapımı No Time to Die filminin arkasındaki isim Fukunaga tarafından duyurulan haberde, filmin senaryosunun tamamlandığı ve çekim aşamasına geçilebileceği açıklandı.

Napolyon Bonapart’a odaklanan film hakkında Fukunaga, Kubrick’in St. Albans’taki evinin çalışma odasında fazlasıyla vakit geçirdiğini ve film hakkında bir sonraki aşamaya geçmenin zamanı geldiğini belirtti.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Eternals Filminden IMAX Posteri Paylaşıldı

5 Kasım’da vizyonda!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Eternals

5 Kasım’da tüm dünyada ve ülkemizde vizyona girecek Marvel filmi “Eternals”tan yeni IMAX posteri yayınlandı.

Yönetmen koltuğuna Nomadland filmi ile Oscar ödülü kazanan Chloé Zhao‘nun oturduğu yeni Marvel filmi “Eternals“tan IMAX posteri yayınlandı. Yıldız isimleri bir araya toplayan filmin gösterim tarihi pandemi nedeniyle bir yıl ertelenmişti. Tüm dünyada ve ülkemizde 5 Kasım itibariyle vizyona girecek olan Eternals‘ın oyuncu kadrosunda Angelina JolieSalma HayekGemma ChanRichard MaddenKit HaringtonKumail Nanjiani gibi isimlerin yer alıyor.

Filmin konusu: Kozmik varlıklar olan Celestiallar’ın milyonlarca yıl önce insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternallar ve Deviantlar’ı yaratma hikayesini anlatıyor. Süper güçlere sahip iki grup, hangi ırkın daha yüce olduğunu kanıtlamak için tarih boyunca birbiriyle mücadele ediyor.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Timothée Chalamet’li “Wonka” Filminden İlk Görsel Yayınlandı

Wonka, 17 Mart 2023’te vizyona girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Merakla beklenen Timothée Chalamet’li “Wonka” filminin setinden ilk görsel yayınlandı.

Sevilen çikolatacı Willy Wonka karakterine hayat verecek Timothée Chalamet‘li “Wonka” filminden ilk görsel yayınlandı. Senaryosu, Roald Dahl’ın dünyaca ünlü popüler çocuk kitabı Charlie’nin Çikolata Fabrikası‘ndan esinlenerek hazırlanan Wonka filminde Chalamet‘e Rowan Atkinson, Sally Hawkins, Olivia Colman ve KeeganMichael Key eşlik ediyor.

Konusuna dair detaylı bilginin henüz aktarılmadığı filmin yapımcılığını Harry Potter serisinin de yapımcısı olan David Heyman yaparken, filmin yönetmen koltuğuna Paddington filminin başarılı yönetmeni Paul King oturuyor. Birçok detayı halen gizli tutulan Wonka, 17 Mart 2023‘te vizyona girecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler