Harry Potter Hakkında Az Bilinen 13 Gerçek

Liste Meraklısına

Harry Potter okuyanın da izleyenin de hoşuna gidecek; ama dünyayı değiştirmeyecek dedikodumsu bilgileri ekşi sözlükten derleyerek hizmetinize sunuyoruz. Baştan söylemek gerek SÜRPRİZ BOZAN vardır.

Felsefe Taşı’nda

1- Kitabın yazarı J. K. Rowling, Snape rolünü Alan Rickman’ın oynamasını istemiş. Hatta rolü iyi oynaması için karakterin tüm hikayesini detaylıca Rickman’a anlatmış.

2- Ateşle girilmesi yasal olan Bodleian Kütüphanesi’nin Duke Humfrey binasında çekilen ‘ateşli’ sahne için özel izin alınmış.

 the philosophers GIF

3- Okuldaki çocuklar ders çalışma sahnelerinde gerçekten ödev yapıyorlarmış. Hem inandırıcı hem de kötü not almaya engel!

 other hp hpedit harry potter and the chamber of secrets GIF

Sırlar Odası’ndan

4- Dumbledore’yi canlandıran Richard Harris anka kuşunu gördüğünde gerçek sanmış. Onun gerçek bir kuş olduğunu anlaması epey zaman sürmüş.

5- Draco ve Harry’nin rekabet dolu Quidditch sahnelerinde çalan müziklerin bir kısmı John Williams’ın Star Wars Klonların Savaşı’ndan alınmış.

6- “Let’s just hope Mr. Potter Will always be around to save the day.” yani “Umalım da Bay Potter her zaman günü kurtarmak için etrafta olsun,” repliği Daniel Radcliffe ve Jason Isaacs tarafından doğaçlama olarak yapılmış

 harry potter hp quidditch prisoner of azkaban harry potter and the prisoner of az GIF

Azkaban Tutsağı’ndan

7- Yönetmen Alfonso Cuaron  Harry, Ron ve Hermonie üçlüsüne karakterleri hakkında makale yazdırmış. Emma Watson işi biraz abartarak 16 sayfalık bir küçük tez çıkarmış.  Daniel Radcliffe üç-beş sayfa yazıp vermiş ancak Rupert Grint tembellik yapıp yazmamış.

8- Dumbeldore’yi canlandıran Richard Harris’in ölümünün ardından rol Ian McKellen’e teklif edilmiş; ancak usta oyuncu rolü kabul etmemiş

 order of the phoenix GIF

Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ndan

9- Cho ile Harry’nin öpüşmesini konuşurken üçlümüz gülme krizine girmiş. Rol icabı olmayan bu durum samimi bulunduğu için filme konulmuş.

 half-blood prince GIF

Melez Prens’ten

10- Maggie Smith bu bölüm sırasında meme kanserine yakalanmış. Ancak deneyimli oyuncu hastalığına rağmen çekimleri aksatmamış.

 boom hogwarts maggie smith neville longbottom matthew lewis GIF

Ölüm Yadigarları’ndan

11- 7 Harry sahnesi için Daniel Radcliffe 90 tane çekim yapmak zorunda kalmış.

12- Gellert Grindewald’ı oynayan Jamie Campbell Bower Mürver Asa’yı çaldıktan sonra zıpladığı sahnede dizini kırmış. bu yüzden Bryan Singer’ın Dev Avcısı Jack rolünün seçmelerini kaçırmış.

13- Ölüm Yadigarları kitabının yayınlanmasından bir süre önce Daniel Radcliffe, J. K. Rowling’e Harry’nin ölüp ölmediğini sormuş. Rowling ise kısa bir sessizliğin ardından “ölüm sahnen var” diyerek cevaplamış.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up