Han Solo’nun Öyküsü Filminin Çekimlerine Başlandı

Hollywood

Star Wars Han Solo Öyküsü’nün çekimleri 20 Şubat’ta Londra, Pinewood Stüdyolarında resmi olarak başladı. Ve böylece meşhur fırlamayla, herkesin sevdiği Wookiee’nin macera dolu geçmişi kameraların önündeki yerini almış oldu. Film, ikilinin Star Wars: Yeni Bir Umut’tan önce yaşadıkları maceraları konu edecek. Bu maceraların içinde, uzak, çok uzak bir galaksiden gelen kumarbaz savaşçı Lando Calrissian’la ilk karşılaşmaları da yer alıyor.

Phil Lord ve Christopher Miller’ın ortak yönetiminde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Han Solo rolüyle Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Lando Calrissian rolünde Donald Glover, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge ve Chewbacca rolünde Joonas Suotamo var.
Lord ve Miller “Dünyanın dört bir yanından gelen, tek amaçları sanat yapmak olan bu ilham almış, benzersiz seslere sahip insanları izlemek mucizeden başka bir şey değil” diyor ve ekliyor “Aklımıza söyleyecek komik bir şey gelmiyor çünkü çok duygulandık ve kendimizi çok şanslı hissediyoruz.

Filmin senaryosu Lawrence ve Jon Kasdan tarafından yazılacak.

İşte teknik kadro:

“Geliş”teki (Arrival) çalışmasıyla Oscar’a aday gösterilen Bradford Young (Görüntü Yönetmeni), Chris Dickens (Kurgu) , Dominic Tuohy (Ses Efektleri Sorumlusu), Rob Bredow (Görüntü Efektleri Sorumlusu) ve Brad Allan (Aksiyon Tasarımı). Onlara daha önceki Star Wars filmlerinin kıdemli kadrosundan eşlik edecek ekip üyeleri de şöyle: Neal Scanlan (Yaratık ve Droid Efektleri Sorumlusu), Neil Lamont (Yapım Tasarımı), Dave Crossman ve Glyn Dillon (Kostüm Tasarımı), Jamie Wilkinson (Dekor Sorumlusu), Lisa Tomblin (Saç), Amanda Knight (Makyaj) ve Nina Gold (Birleşik Krallık Kasting Yönetmeni).

Star Wars Han Solo Öyküsü’nün 25 Mayıs 2018’de gösterime girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up