Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in Oynadığı The Ottoman Lieutenant’tan Yeni Fragman

Türkiye

Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in oynadığı The Ottoman Lieutenant’tan yeni fragman yayınlandı. Yeni fragmanda iki oyuncuyu da artık görebiliyoruz; zira önceki fragmanlarda iki oyuncuya yer verilmemişti.

Joseph Ruben’in yönettiği The Ottoman Lieutenant, I. Dünya Savaşı sırasında Anadolu’ya gelen Amerikalı bir hemşire ile Osmanlı subayı arasındaki aşkı konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Michiel Huisman, Josh Hartnett, Hele Hirman ve Ben Kingsley gibi isimler de yer alıyor. Filmde Haluk Bilginer, Halil Bey, Selçuk Yöntem ise Melih Paşa rolünde karşımıza çıkacak.

haluk bilginer selcuk yontem

Haluk Bilginer, Halil Bey, Selçuk Yöntem ise Melih Paşa rolünde karşımıza çıkacak.

The Ottoman Lieutenant filminin konusu:

Fllm, ülkesindeki adaletsizlikler sebebiyle hayal kırıklığına uğrayan, Amerikalı doktor Jude (Josh Hartnett) ile tanıştıktan sonra onun Osmanlı İmparatorluğu’ndaki görevine yardımcı olmak için Amerika’yı terk eden idealist genç kadın Lillie’nin (Hera Hilmar) hikâyesini anlatıyor. Lillie, tüm dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı subayı olan İsmail’e (Michiel Huisman) aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle birlikte artık Lillie, kendisi için mi, yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.

The Ottoman Lieutenant Nerede Çekildi?

Film, İstanbul, Kapadokya ve Prag’da çekildi. Filmin vizyon tarihi 10 Mart 2017. Türkiye’deki vizyon tarihi ise belirsiz.

the-ottoman-lieutenant

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up