Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem Hollywood Yolcusu

Günün Haberi Türkiye

Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem, Hollywood yapımı “The Ottoman Lieutenant” adlı filmde Osmanlı askerlerini canlandıracak.

Sinema ve tiyatronun iki usta oyuncusuHaluk Bilginer ve Selçuk Yöntem, Hollywood yapımı filmde birlikte kamera karşısına geçecek. Ünlü oyuncular, yönetmenliğini Joseph Ruben’in üstleneceği “The Ottoman Lieutenant” adlı filmde başrolü paylaşacak.

haluk-bilginer-ve-selcuk-yontem-hollywood-yolcusu,RUqyK7WtxkONR4-27CFJoQ

Birinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı bir hemşire ile Osmanlı subayı arasındaki aşkı konu alacak filmde, dünyaca ünlü isimler Ben Kingsley, Michiel Huisman, Hera Hilmar ve Affif Ben Badra da rol alacak.

Yapımda Bilginer, Halil Bey olarak izleyici karşısına çıkacak. Filme Ben Kingsley’le Bilginer’in düşmanlığı damga vuracak. Yöntem de Melih Paşa adlı, Osmanlı ordusunda önemli rütbedeki bir komutana hayat verecek.

Filmde diğer sürpriz Türk isim ise Aysen Sümercan. Kısa bir rolü olan Sümercan, yabancı hemşirenin annesini canlandıracak. Çekimlerine yakında başlanacak filmin Türkiye’de “Osmanlı Teğmeni” adıyla vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: ntv.com.tr

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up