Halkın Portakalı’nda En İyi Film ‘Yansıma’

Festivaller

Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl 5’incisi düzenlenen Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi’nde ödüller sahiplerini buldu. En iyi film seçilen Grup Çapulcıların ‘Yansıma’ filmi, 15 bin liralık büyük ödülün sahibi oldu.

Yansıma

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5’inci Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi Gala törenine film ekipleri ve ailelerinin yanı sıra Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) Başkanı Tufan Dağıstanlı ve Halkın Portakalı Jürisi üyesi, sinema oyuncusu Sümer Tilmaç katıldı. Açılış konuşmasını yapan AKSAV Başkanı Dağıstanlı, Antalya halkı olarak 50’nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Dağıstanlı, “Bu coşkuyu sizlerle yaşamak çok güzel. Antalya’da sinema sektörünü bir araya getirmek çok önemli. Festival ile birlikte ilerleyen Halkın Portakalı çok ciddi mesafe kaydetti. Bugüne kadar 800’e yakın Antalyalı amatör sinemacı eğitim aldı. 48 kısa film çekildi. Halkımıza fırsat verilirse neler yapabileceklerini gördük. Bundan sonra amacımız Antalya Film Festivali’ni nice 50 yıllara ulaştırmaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Dağıstanlı daha sonra Halkın Portakalı Film Festivali eğitimcilerine  plaket takdim etti. Halkın Portakalı’nda bu yıl yarışan gruplar ve filmleri şöyle: Arka Vagon Sakinleri “Arka Vagon Sakinleri”, Grup 1881 “Hayalet”, Grup Anka “Hayata Dokunuş”, Grup Çapulcular ”Yansıma”, Grup Dijital “Tutunamayanlar”, Grup Glug “Duyar Gezer”, Grup Michael “Mor Üzüm”, Grup Monti “Karanlık”, Grup Muamma “Avucumdaki Hayat”, Grup Temaşa “Midyeci”, Kan Grubu ”21”,  Kan Portakalı  “Ah Nietzsche”,  Mavi “Kayıp”,  Sessiz Cennet Gazipaşa “Erkek Gelin”.

Gala gecesinin sonunda ise Halkın Portakalı Kısa Film Yarışması’nın bu yılki sonuçları açıklandı. Jürinin değerlendirmesi sonucunda mansiyon ödülü, Kanguru grubunun ‘21’ adlı filmine verildi. En iyi üçüncü film Grup 1981’in “Hayal Et”, en iyi ikinci film Grup Muamma’nın “Avucumdaki Hayat” seçilirken en iyi film ödülü ise Grup Çapulcuların’ın “Yansıma” filmine verildi.

Halkın Portakalı’nda birinciliği elde eden filme 15 bin, ikinci filme 10 bin, üçüncü filme 5 bin olmak üzere toplam 30 bin TL ödül verildi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up