Halkın Portakalı’nda Eğitimler Devam Ediyor

Festivaller

Antalya Büyükşehir Belediyesi & Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 04 – 11 Ekim 2013 tarihlerinde düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 5. Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi’nde eğitimler devam ediyor.

Antalya

Halkın Portakalı projesine bu yıl 185 kursiyer başvuruda bulundu.

Antalya’nın farklı bölge, semt ve mahallelerinden, farklı meslek, yaş ve sosyal gruplardan kişilerin yer aldığı projeye bu yıl ilçelerden de katılımlar oldu.

Film çekimleri 31 Ağustos’ta başlıyor

Konusunda deneyimli ve uzman eğitimciler tarafından verilmekte olan teorik ve pratik eğitimler Ağustos ayı boyunca devam edecek. “Senaryo”, “kurgu”, “ses ve görüntü”, “film yapımı”, “sinematografik anlatım”, “müzik” ve “oyunculuk” dallarındaki eğitim sürecinde oluşacak gruplar, 31 Ağustos’tan itibaren film çekimlerine başlayacaklar.

Toplam 30 bin TL ödül

Halkın Portakalı filmlerinin bu yılki ana teması “Ben, Antalya” olarak belirlendi. Çekimleri tamamlanan ve festival programı kapsamında gösterime giren filmler Halkın Portakalı ödülü için yarışacak. Yarışma sonunda birinci gelen filme 15 bin, ikinci filme 10 bin, üçüncü gelen filme 5 bin TL olmak üzere toplam 30 bin TL parasal ödül verilecek.

Bilgi için:

Mustafa Koç

0242 238 54 44 – 0533 563 82 69

info@aksav.org.tr

www.altinportakal.org.tr

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up