Halit Akçatepe Fatih Belediyesi’nin Konuğu oldu

Türkiye

DSC_0179

Fatih Belediyesi’nin düzenlediği söyleşinin konuğu, Hababam Sınıfının Güdük Necmisi Halit Akçatepe oldu. Soru-cevap şeklinde yapılan söyleşiye Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’de katıldı. 

Hababam Sınıfının Güdük Necmisi olarak bilinen Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halit Akçatepe, Fatih Belediyesi’nin bugün saat 15.00’da düzenlediği söyleşide yer aldı. Ali Emiri Efendi Nikah Salonunda gerçekleşen söyleşiye Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fatih halkı ve çok sayıda öğrenci katıldı. Soru-cevap şeklinde gerçekleşen söyleşide Halit Akçatepe kişisel, oyunculuk hayatından ve gündemden bahsetti.

DSC_0169

Akçatepe, tiyatrocu olmak isteyen gençler için “Tiyatrocu olmak istiyorsanız tiyatroyu seveceksiniz ve tiyatro oyunu izleyeceksiniz.Ben yaptığım işlerin hepsini sevdim, işimi iyi yaptım ve önüme daima iyi roller geldi.Sanırım, bu kadar iyi olmamın iki nedeni var: birincisi annem ve babam, ikincisi ise işimi sevmem.” öğüdünü verdi. Emek sinemasının kapatılması üzerine gelen bir soru için Akçatepe “Emek sinemasının kapatılması Türkiye’nin bir ayıbıdır. Emek sinemasıyla bir tarih yıkıldı. Sadece Emek sineması da değil Saray sineması içinde aynı şey söz konusu. Para her şeyden önemliymiş. Tek diyebileceğim şey çok üzgün olmam.” dedi. Tiyatrocuların iyi bir kazanç elde edememeleri üzerine gelen soruda Akçatepe “Tiyatroculuk yapmak demek açlık demek, tiyatro ancak sevgiyle yapılır.” sözlerini ekledi.

Demir “İyi Olmak Sanattan Geçiyor”

DSC_0206

Söyleşiye katılan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, tiyatronun ve sanatın çocuklara olan etkisi için “Her çocuk bir sanat dalıyla büyümeli. Kendisi ve çevresi için müzik, spor veya görsel sanatlardan birisiyle uğraşması gerekiyor. Çünkü iyi olmak sanattan geçiyor. Bizde belediyemizce elimizden geldiğince yardımcı ve destek olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up