Halis Karataş’ın Hayatı Beyazperde’ye Taşınıyor

Günün Haberi Türkiye Yakında

Jokey Halis Karataş’ın hayatına ışık tutacak ‘Şampiyon’ filmi, Bold Pilot’un büyük başarısını ve Karataş’ın büyük aşkı Begüm Atman ile yaşadıklarını konu edinecek.

Halis Karataş‘ın destansı hikayesinin anlatıldığı ‘Şampiyon‘ filminin başrollerini Farah Zeynep Abdullah ve Ekin Koç üstleniyor. Bazı bölümleri Veliefendi Hipodromu’ndaki pistlerde çekilen filmde ünlü jokey Halis Karataş’ı Ekin Koç, eşi Begüm Atman’ı ise Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Bold Pilot’ın sahibi ve Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise Fikret Kuşkan canlandırıyor. Türkiye’nin en eski at sahipleri arasında yer alan Atman, jokey Halis Karataş‘ın aşkı Begüm Atman‘ın da babası. Bold Pilot, Gazi Koşusu zaferinin yanı sıra kazandığı sayısız kupa ile Atman Ekürisi’nin de sembollerinden biri haline gelmişti.

Ay Yapım ve Med Yapım’ın ortaklığında çekilen filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. ‘Şampiyon’, 7 Aralık’ta seyirciyle buluşacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up