Half Life ve Portal’dan İyi Haber

Dünya Yakında

J.J Abrams ve Gabe Newell Valve oyunları Half Life ve Portal’ın filmlerinin yapılması gerektiğini duyurmuştu. Duyurunun ardından küçük adımlar atıldı ancak somut bir adım görememiştik.

2b8117b3-9f2f-49b0-9079-4614588f6d6e
Abrams konu ile ilgili yeni yaptığı açıklamada birlikte içimizi rahatlattı. Valve oyunları Half Life ve Portal filmlerinin devam ettiğini söyledi.
“Daha değil, ama ikisi de gelişim sürecinde. Yazarlarımız var ve iki hikaye hakkında da çalışıyoruz. Fakat şimdilik bunun dışında kaydadeğer bir gelişme yok.” dedi.
1998 yılında çıkan ilk Half-Life oyunu teorik fizikçi Gordon Freeman’ın çevresinde geçiyordu. Freeman, New Mexico’daki bir araştırma merkezindeki deneyde boyutlar arası bir kapı açılmasının sonucu Xen isimli canavarlar Dünya’ya gelir. Büyük sükse yaratan oyun, o yılın oyunu seçilmiş, spin-off ve devam oyunları takip etmişti.
Portal ise 2007 yılında bizlerle buluşmuştu. Aynı olayları kapsamasa bile Half-Life ile aynı evrende geçiyordu. Portal’da Cell isimli bir deneğin yaratılmış laboratuvarlardan portal cihazını kullanarak kurtulmaya çalışmasını ve ilk başta ona yardımcı olmaya çalışan yapay zekaya karşı verdiği mücadeleyi konu alıyordu. Devam oyunu ise 2011 yılında gelmişti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up