Hala Oscar’ı Olmayan Oyuncular

Liste Manşet

92. Oscar ödül töreni yaklaşırken, Oscarı olmayan, heykelciği kıl payı kaçıran oyunculardan bir liste derledik. Neden hala Oscar kazanamadıkları anlaşılamayan 15 önemli oyuncu sizlerle…

Joaquin Phoenix

Bugüne kadar neden Oscar ödülü kazanamadığını bilemediğimiz oyuncular listemizin 1 numarasında “Joker” filmiyle ortalığı kasıp kavuran, Cannes ve Venedik Film festivalleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü sahibi Joaquin Phoenix; daha önce “Gladyatör”, “Sınırları Aşmak” ve “Usta” filmleriyle aday gösterilmesine rağmen ödüle uzanamamıştı. Phoenix, 92. Oscar ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu kategorisinin en güçlü adayı olarak gösteriliyor.

Will Smith

Oscar ödülünü kıl payı kaçıranlar listemizin 2. sırasında; aday gösterildiği “Umudunu Kaybetme” ve “Ali” filmleriyle Oscar’a çok yaklaşan Will Smith yer alıyor. Aktör; aday dahi gösterilmediği; “Ben Efsaneyim”, “Gizli Güzellik”, “Ben Robot” ve “Yedi Yaşam” gibi filmlerde de rolünün hakkını vermişti.

Keanu Reeves

“Matrix” ve “John Wick” üçlemeleri, “Kasım’da Aşk Başkadır”, “Göl Evi”, “Constantine”, “Şeytan’ın Avukatı” gibi gerek aksiyon gerekse dram filmlerinde başarıyla rol alan Keanu Reeves; henüz bir Oscar’ı dahi olmayan oyuncular listemizin 3 numarasında yer alıyor.

Scarlett Johansson

Bu yıl Netflix yapımı “Marriage Story” filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ının en güçlü isimlerinden olan Scarlett Johansson’ın henüz bir Oscar adaylığı dahi bulunmuyor.

Brad Pitt

1996’da ”12 Maymun”, 2009’da ”Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi” filmleriyle Oscar’a aday gösterilen Brad Pitt oyuncu olarak zafere ulaşamazken, ”12 Yıllık Esaret” filminde yapımcı olarak Oscar’ı kucaklamayı başardı.

Johnny Depp

Hiç Oscar kazanamayanlar listemizin 6. sırasındaki isim, Tim Burton’ın prensi Johnny Depp. Başarılı aktör, 3 kez aday gösterilmesine rağmen ödülü kıl payı kaçıranlardan.

Emily Blunt

“Sessiz Bir Yer”, “Trendeki Kız”, “Scario” gibi yapımlarla adından söz ettiren, Altın Küre sahibi Emily Blunt, listemizin yedinci sırasındaki isim.

Tom Cruise

Hollywood aksiyon filmlerinin yıldızı Tom Cruise; “Doğum Günü 4 Temmuz”, “Jerry Maguire” ve “Manolya” filmleriyle 3 kez aday gösterildiği Oscar ödüllerinden eli boş döndü.

Bill Murray

“Bugün Aslında Dündü”, “Hayalet Avcıları”, “Bir Konuşabilse” gibi kült filmleriyle çoğumuzun hayran olduğu Bill Murray, neden hala bir Oscarı olmadığını bilemediğimiz isimlerden biri.

Glenn Close

2 altın küre, 3 Emmy ödülü sahibi başarılı aktris Glenn Close; 7 kez aday gösterilmesine rağmen heykelciği kucaklayamayanlardan.

John Malkovich

“Çölde Çay”, “Güneş İmparatorluğu”, “Demir Maskeli Adam” gibi kült filmleriyle hafızalara kazınan usta aktör John Malkovich’in hala bir oscarı olmaması gerçekten şaşkınlık verici.

Tom Hardy

Sinema ve televizyon dünyasında son dönemin en aranan oyuncularından olan Tom Hardy; Leonardo Di Caprio ile başrolleri paylaştığı “Diriliş” filmindeki rolüyle aday olmasına rağmen ödüle uzanamayanlardan.

Naomi Watts

“King Kong”, “Mulholland Çıkmazı”, “Birdman”, “Kıyamet Günü” gibi filmlerin yıldızı Naomi Watts; 2 kere aday gösterilmesine rağmen En İyi Kadın Oyuncu heykelini kucaklayamadı.

Liam Neeson

Listemizin 14. sırasındaki Liam Neeson, 7 oscarlı “Schindler’in Listesi” filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday olmasına rağmen ödülü kazanamadı. İronik olansa, usta aktörün filmde canlandırdığı karakterin adı Oskar’dı.

Josh Brolin

15. sırada yer alan, Marvel Sinematik Evreni’nin Thanos’u Josh Brolin; “İhtiyarlara Yer Yok” filmindeki performansıyla aday olmasına rağmen heykelciğe uzanamayanlardan.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up