Haftanın Gişe Sonuçları

Türkiye

Geçtiğimiz hafta, yapım aşaması döneminde iddialı olan yapımlar vizyona girdi, bir kısmı hatrı sayılır bir izleyici sayısına ulaşsa da çoğunluğu gişede çakıldı.

Öncelikle Zeki Demirkubuz‘un yeni filmi Bulantıbaşta sinema eleştirmenlerinden olmak üzere ağır eleştirilere maruz kaldı. Filmin vizyona girdiği ilk 3 gün gişe rakamları 4 binlerde kalmıştı. Haftanın kalanında gişedeki seyri değiştiremeyen Bulantı, 7 bin 5 yüz izleyici ile Box Office Türkiye listesinde 14. sıraya girerek kendisi de hayal kırıklığına uğradı.

bulantı 2

Fragmanı ve servis ettiği görsellerle izleyiciyi meraklandıran Tehlikeli Yürüyüş ilk haftasını 4 bin izleyici ile listenin çok aşağılarında 18. sırada kapatırken, bir kadın yönetmenin elinden çıkan ilk yerli korku filmi Vesvese: Cin Tuzağı ise 19. sıraya 3 bin izleyici ile yerleşti.

Gişede yüzü gülen yeni yapımlar ise biri yerli diğeri yabancı 2 film.

marslı 2

Dünya prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali‘nde yapan Marslı ülkemizde vizyona girdiği ilk haftasında 155 bine yakın izleyici ile gişenin 1’incisi oldu.

Bir diğer yeni film Kafes ise 100 bin izleyici ile 4. sıraya yerleşti.

Gişe sıralamasının 2. ve 3. sırasında 3 haftadır ilk 3’ten aşağı inmeyen iki film yer alıyor.

2. sırada 154 bin izleyici ile Burak Aksak‘ın filmi Kara Bela ve 3. sırada 118 binlik gişesiyle Labirent: Alev Deneyleri bulunuyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up