Haftanın Filmlerine Bakış

Eleştiri Manşet

nathalie-portman-jackie-sinefesto

Jackie

Acılar insanı olgunlaştırır Jackie. 

Kollarında bir Amerikan başkanının can verdiği Jacqueline Kennedy’nin öyküsü Jackie bu haftanın en iyilerinden biri. Film, son dönemim en müthiş performanslarından birine imza atan Natalie Portman’in oyunculuğu ile zirveyi hak ediyor.

Amerikan tarihinin ‘can alıcı’ suikastlarından birinin hemen sonrasında yaşananlara götürüyor bizi yönetmen Pablo Larraine. Üzerinde o ikonik kıyafeti ile beliren Natalie Portman, daha ilk dakikadan itibaren ‘Oscar heykelciğini de yakama takın dercesine’ özgüvenli. Bugüne kadar üstlendiği her role kendinden bir şeyler katan Natalie Portman, heybesinden bu defa acılı bir first leydi kıyafetini çıkarıp bizi 100 dakikalık bir empati yolculuğuna davet ediyor.

Önceleri Beyaz Saray’da odaları dekore etmek gibi sığ şeylerle uğraşan Jackie’nin kocasının ölümünün ardından yaşadığı dönüşüm müthiş.

 

Fragman ve bilgi için tıklayın.

___

olanlar oldu

Olanlar Oldu

Analı oğullu Ata Demirer

Niyazi Gül felaketinin izleri yavaş yavaş yok olurken Ata Demirer yeniden perdede. Klasik aynı oyuncu farklı iki rolde teorisinden hareket eden Demirer kendi sinemasını aşamamış. Yüksek beklentileri karşılamasa da Demirer hayranları için izlenebilir bir yapım. Haftanın yerlileri arasında tercih edilebilir.

Fragman ve bilgi için tıklayın.

____

Why Him?

Bu da Nereden Çıktı?

Kızım olmadan asla

Klasik rekabet ve kıskançlık hikayesi bu defa zengin ama laubali damat adayı ile gelenekselci ve disiplinli babanın üzerinden yürüyor. Durum komedisi, absürtlükler, bolca küfür ve az biraz da cinsellik. Her şeyi bolca abartılı yapım, romantizminden kısılıp edepsizliğine harcanmış emeği ile dikkat çekiyor. Güldürüyor mu, zaman zaman. Ancak yeni bir şey söylemiyor. Daha iyisi içim Meet the Parents (Zor Baba) filmine bir göz atın.

Pembe Panter’deki efendi-uşak kavgalarına selam vermesi hoştu, onun dışında fazla beklenti içine girmeden izlenebilir. Ailecek izleme kararınızı gözden geçirin.

Fragman ve bilgi için tıklayın.

___

vizyon-kotu-cocuk

Kötü Çocuk

Çocuk kötü, ya film?

Çalgı Çengi İkimiz’in tahtını sarsacağa benzeyen Kötü Çocuk, kitabı gibi sinemada da bir süre genç kitleyi oyalayacak gibi. 20 yaşın üzerinde iseniz, kitaptan da haberiniz yoksa bilet alırken bir kere daha düşünün.

Fragman ve bilgi için tıklayın.

___

moana-walt-disney

Moana

Okyanuslar seni çağırıyor.

Moana, bu hafta vizyona giren diğer iki animasyondan kat kat üstün. Zaten diğer ikisi (Pepee ve Minik Kahramanlar Macera Peşinde) çocuklara hitap ederken Moana her yaşa seslenebilen yapım. Disney’in mitolojik unsurlarla dolu yol macerası bolca tebessüm eşliğinde izlenebilir.

Fragman ve bilgi için tıklayın.

___

pepee film

Pepee

Pepee, Pepee çok seviniyor.

Daha önce neden yapılmadı sorusunu beraberinde getiren yapım, hedef kitlesi için ideal. Film için Pepee’nin çizgilerinin değişmemesi animasyonun ‘şeklini’ ilkel ve televizyon yapımı gibi gösterse de sevenleri için bunun hiç önemi yok.

Fragman ve bilgi için tıklayın.

___

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up