‘Güzel ve Çirkin’ Filminin Eşcinsel Sahnesine Tepki Yağdı

Hollywood Manşet
‘Güzel ve Çirkin’ Filminin Eşcinsel Sahnesine Tepki Yağdı

Başrollerini Emma Watson ve Dan Stevens’ın paylaştığı ‘Güzel ve Çirkin’ filminin yönetmeni, filmde eşcinsel karakterin bulunduğunu açıkladıktan sonra filme yönelik tepkiler ve boykot çağrıları başladı.

Emma Watson ve Dan Stevens’ın başrollerde yer aldığı, ‘Güzel ve Çirkin’ (Beauty And The Beast) animasyonunun film uyarlaması, daha gösterime girmeden şimşekleri üzerine çekti. Filmin yönetmeni Bill Condon’un Disney tarihinde ilk kez ‘Güzel ve Çirkin’ filminde eşcinsel sahnenin yer aldığını söylemesi üzerine filme yönelik tepkiler oluşmaya başladı.

Evangelistlerin sözcüsü Franklin Graham, ‘Güzel ve Çirkin’ filminde eşcinsel karakter olduğu açıklamasından sonra Disney’i boykot çağrısı yaptı. Graham, Facebook’tan yaptığı açıklamada, “LGBT ajandalarını çocukların kalplerine ve zihinlerine sokmaya çalışıyorlar” dedi. Graham ayrıca, “Disney çizgi filmlerini yapma hakkına sahip, burası özgür bir ülke. Ama Hristiyanlar olarak biz de onların şirketlerini desteklememe hakkına sahibiz. Umarım Hristiyanlar her yerde Disney’e karşı çıkacaklardır” ifadesini kullandı.

Graham’ın yorumu, kısa sürede 30 binin üzerinde kişi tarafından paylaşıldı.Öte yandan 17 Mart’ta gösterime girecek olan filmin Alabama’daki bir sinemada gösterilmesi de reddedildi.

Rusya’da da Vitaly Milonov adlı bir meclis üyesi, “sapık ilişkiler ve günahın küstah ve utanmaz propagandası” olarak tanımladığı ‘Güzel ve Çirkin’ filminin ülkedeki gösteriminin engellenmesi için hükümete çağrı yaptı.

people-are-mistaking-this-photoshopped-image-of-emma-watson-as-belle-in-beauty-and-the-beast-for-the-real-thing

Milonov, Kültür Bakanı Vladimir Medinsky’ye yazdığı mektupta, bakanlığın “eşcinsellik propaganda elementlerini” bulması halinde filmin Rusya’da gösterilmemesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta, ‘Güzel ve Çirkin’ filminin yönetmeni Bill Condon, Attitude dergisine verdiği röportajda, Josh Gad’in canlandırdığı LeFou karakteri ile Luke Evans’ın canlandırdığı kötü karakter Gaston’un “eşçinsel sahnesi” olduğunu söylemişti. Josh Gad, filmin Hollywood’da yapılan galasında, USA Today’a verdiği demeçte, eşcinsellik barındıran sahnenin senaryoda olmadığını, orijinal karakteri geliştirmenin kendisi için önemli olduğunu belirterek, yaptığının, “karaktere daha fazla boyut vererek onu insan haline getirmek” olduğunu söyledi.

Filmin fragmanı için tıklayın.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

2 Yorum

 1. Siz de daha önce bununla ilgili haber yapmıştınız. Günün haberi anonsuyla… Gelen tepkiler ve yorumlar üzerine haberi siteden kaldırmışsınız anlaşılan. Lütfen yayınladığınız haberlerde biraz daha seçici olunuz.

  Reply
  • Merhaba Sinan,

   Bahsettiğin haberi aşağıdaki linkte bulabilirsin. Ayrıca haberi “Hollywood” sekmesinde de bulabilirsin. Haberi yayınlarken Disney’in yaptığını olumlayıcı bir dil kullanmadığımız ve bu haberin gerçekten insanları bilgilendirmesini istediğimiz için “GÜNÜN HABERİ” olarak verdik.

   Eğer biz o haberi “GÜNÜN HABERİ” olarak vermeseydik muhtemelen o filmin içeriğinde eşcinsel bir karakter olduğunu öğrenemeyecek ve gidip o filmi izleyecektin. Sinefesto ekibi olarak haber seçiminde oldukça dikkatli ve özenli hareket etmeye ve sizleri “DOĞRU” bilgilendirmeye çalışıyoruz. Haberlerimizde sizleri doğrudan yönlendirmek yerine durumu açıkça ortaya koyan bir dil kullanıp tepki veya sevgi gösterme kısmını size bırakıyoruz. Eğer bu dili sevmiyorsanız maalesef o konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Üzgünüz.

   https://www.sinefesto.com/disneyden-ilk-escinsel-karakter.html

   Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up