Bizimle İletişime Geçin

Hollywood

Güzel ve Çirkin Hakkında Bilinmesi Gereken 14 Detay

14 maddede Güzel ve Çirkin hakkında bilmemiz gerekenler.

Yayınlandı

tarihinde

Disney’in yeni live action uyarlaması Güzel ve Çirkin için az bilinen detaylar burada.
Beauty and the Beast
Çekimler sırasında, set dekorasyonunda, 8 bin 700 den fazla mum (ya da 26 bin 500 metrelik  mum) kullanılmıştır.
Canavarın şatosundaki balo salonun zemin döşemesi,  Braunau- Almanya’da bulununan Benedikt Kilisesi’ndeki tavan desenlerinden esinlenerek tasarlanan, 1100 metre kare yapay mermerden yapıldı. Balo salonundaki 10 cam şamdan- her biri  426 santime 213 santim boyutlarında- Versailles Sarayı’ndaki,  buzlu camın kumaşla kaplanmasından sonra mum konulan gerçek şamdanlar, temel alınarak yapılmıştır
Beauty and the Beast
Çekimler sırasında, araştırma ya da set dekorasyonu için, yaklaşık  1500 kırmızı gül  yetiştirildi/satın alındı.
Canavarın şatosunun  bulunduğu büyülü ormanın, gerçek  görüntülü ağaçların, çitlerin, donmuş gölün ve 20000 buz sarkıtının tamamlanması 15 hafta sürdü.
Belle’in sarı elbisesi   yaklaşık, 55 metre kuş tüyü, ışıklı saten organze kullanılarak üretildi. Bu elbise için 915 metre iplik gerekiyordu,  dikilmesi 12000 saat  sürdü ve üzerine 2160 adet Swarovski kristali  işlendi.
Beauty and the Beast
Yapım sürecinde, kostüm bölümü, legal ticaret ürünü  kumaşlar kullanarak, etik ve sürdürebilir kostümler yapmak için mücadele etti. (yani, çalışanlarına adil ücret ödeyen, ve çevreye duyarlı  tedarikçilerin, organik ürünlerini kullandılar) Eco Age ve Green Carpet Challenge ile ortak çalışan kostüm bölümü, doğal ve düşük etkili boya kullandı, gereksiz su sarfiyatına dikkat etti ve baskıları geleneksel ahşap kalıpları ile gerçekleştirdi.
Yapım ekibindeki 1000 den fazla insan, gece gündüz çalışarak, filmdeki devasa setleri inşaa ve dekore etti.  
Philippe Belle ( Emma Watson)  ve Maurice’in ( Kevin Kline) atları için 3 farklı at kulanıldı, 2 tanesinin her gün boyanması gerekti.
Beauty and the Beast
Emma Watson (Belle), Emma Thompson (Bayan Çaydanlık), Luke Evans (Gaston) ve Nathan Mack (Çip); hepsinin doğum günü aynıydı, 14 Nisan, bu ayrıca  kastın okuma çalışmalarına başlama tarihiydi
Madam dö Garderob ( Audra McDonald)  ve  Maestro Cadenza’nın ( Stanley Tucci) köpeği Froufrou, Gizmo tarafından oynandı. Gizmo, İngiltere’nin  en eski ve en meşhur hayvan kurtarma merkezlerinden biri tarafından kurtarılmış.
Canavarın sarayındaki arma, bir aslan ve üzerinde WD harfleri olan bir yaban domuzu (WD, hayali bir karakter olan William Devereaux’ye ifade ettiği gibi,  aynı zamanda Walt Disney’i de temsil edebilir.
Beauty and the Beast
“Gaston” ve  ” Güzel ve Çirkin” şarkıları için, Howard Ashman tarafından yazılan özgün sözlerin bazıları, animasyon filminde kullanılmayıp, canlı aksiyon uyarlamasına eklenmiştir.
Canavarın şatosundaki terasın, merdivenlerin ve güllü kemer altının ışıklandırması, Jean Cocteau’nun 1946 yılına ait  yenilikçi ” La Belle et le Bete” filmine bir saygı duruşudur, bu film Bill Condon için bir ilham kaynağı olmuştur.  
Disney ilk eşcinsel karakterini bu filmde tasarlamıştır. Gaston’un yardımcısı LeFou ve köy halkından bir kişi adı söylenmese de eşcinsel karakterlerdir.  Bu durum dünya çapında tartışmaya neden olmuş, Rusya ve Malezya’da sansür talepleri gündeme gelmiştir. Hatta Evangelistler o sahnelerin çıkarılmasını istemişlerdir.
Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hollywood

Robert De Niro ve Uma Thurman’lı “The War with Grandpa” Yakında Sinemalarda

24 Eylül’de sinemalarda!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrollerinde Robert De Niro ve Uma Thurman gibi yıldız isimlerin bulunduğu “The War with Grandpa”, 24 Eylül’de sinemalarda vizyona girecek.

Robert De Niro, Uma Thurman ve Christopher Walken gibi efsane isimleri bir araya getiren The War with Grandpa, sinemalarda vizyona girmeye hazırlanıyor. Evde Tek Başına serisinin izinden giden film, 24 Eylül‘de seyircisiyle buluşacak. The War with Grandpa, Alvin ve Sincaplar, SüngerBob KarePantolon: Firarda, Garfield 2 gibi stüdyo filmlerinin yönetmeni Tim Hill tarafından yönetildi.

Filmin konusu şu şekilde: Eşini kaybettikten sonra her şeyden elini eteğini çeken Ed, kızının ısrarıyla onların yanına taşınmaya razı olur. Ancak Ed’in gelmesiyle ister istemez evin düzeninde değişiklik yapılması gerekir. Büyükbaba için evdeki en uygun oda Peter’ın odasıdır. Odasının elinden alınıp, tavan arasına gönderilmeyi kabullenemeyen Peter odasını geri almak için elinden geleni yapacaktır. Ama henüz dedesini pek tanımamıştır. Ed’in de torununun kurnaz planlarına ve bezdiren oyunlarının altında kalmaya hiç niyeti yoktur. Beklenmedik numaralara ve taktiklere başvurmaktan sakınılmayan bu kapışmanın galibi bakalım kim olacak?

Okumaya Devam Et

Hollywood

Nightmare Alley Filminden İlk Görüntüler Yayınlandı

Filmi “Guillermo del Toro” yönetiyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Nightmare Alley

Yönetmen koltuğuna Guillermo del Toro’nun oturduğu kitap uyarlaması “Nightmare Alley” filminden ilk görseller yayınlandı.

2017 yılında yönettiği The Shape of Water filminden sonra hiç uzun metraj film yönetmeyen Guillermo del Toro‘nun yeni filmi Nightmare Alley‘den ilk görseller yayınlandı. Tyrone Power ile Joan Blondell‘in başrolünü üstlendiği film, William Lindsay Gresham’ın aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı.

Türkiye’de 4 Şubat 2022‘de gösterime girecek olan Nightmare Alley filminde Power ile Blondell ikilisine Rooney Mara, Willem Dafoe, Toni Collette, Richard Jenkins, Ron Perlman, Holt McCallany, Clifton Collins Jr., Tim Blake Nelson, Mary Steenburgen ve David Strathairn gibi isimler eşlik ediyor.

ABD’de 17 Aralık‘ta vizyona girecek filmin konusu şu şekilde: Stanton ‘Stan’ Carlisle kasaba kasaba dolaşan bir karnavalın ekibine katılmıştır. Amacı ise Matmazel Zeena’nın ve alkolik kocası Pete’in “zihin okuma” numaralarının sırrını çözmektir. Ancak bu konuda bir türlü başarılı olamamıştır. Ancak Pete öldüğünde, Zeena Stan’i ortağı olarak kabul etmeye zorlanır. Kısa sürede Stan, insanları manipüle edip dolandırma işinde Zeena’nın rahmetli eşinden çok daha yetenekli olduğunu kanıtlar. Hırslanan Stan, dolandırıcılık oyununu kendi başına da yapabileceğine inanmaya başlar. Ancak Zeena ile rekabete giriştiğinde hiç ummadığı tehlikelerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Okumaya Devam Et

Hollywood

Christopher Nolan “Universal” ile Çalışacak

Nolan’ın gelecek filminin stüdyosu Universal oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Usta yönetmen Christopher Nolan’ın yeni filmi için stüdyo arayışlarına girdiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Yapılan yeni açıklamar ile Nolan’ın atom bombalarının geliştirilme aşamasını konu alacak film için Universal ile anlaştığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Christopher Nolan‘ın gelecek filminden ilk detaylar paylaşılmıştı. Yönetmenin 2. Dünya Savaşı zamanında atom bombalarının geliştirilme aşamasını konu alacak film için hangi yapım şirketi ile çalışacağı ise merak konusu olmuştu. Nolan‘ın 2002 yapımı Insomnia filminden son filmi Tenet’e kadar tüm yapımlarını Warner Bros. ile hayata geçirdiği biliniyor. Fakat yönetmen ve stüdyo arasında ipler Warner Bros.’un değişen yayın politikası ile gerilmişti. Warner Bros. filmlerini sinemalarla eş zamanlı olarak HBO Max’te yayınlama kararının ardından stüdyo ile ters düşen Nolan, yeni filmi için farklı bir stüdyo arayışına girdi. Sony ve MGM gibi stüdyolarla da görüşme yapan Nolan gelecek filmi için Universal‘da karar kıldı.

Universal ve Nolan arasındaki anlaşma ile Universal‘ın gelecek film için $100 milyonluk bütçe finanse ettiği belirtildi. Nolan‘ın gişe üzerinden de pay alacağı film için kreatif anlamda da tam hakimiyetine izin verileceği biliniyor. Anlaşma sonucunda öne çıkan madde ise AMC ve Cinemark gibi büyük sinema zincirlerinde filmin, 75-90 günlük bir vizyon planlaması olması. Genel olarak filmlerin vizyonda kalma süresinin 17 gün olduğunu düşünürsek bu film için bir hazine değerinde önem taşıyor.

Prodüksiyonuna 2022’nin ilk çeyreğinde başlayacak olan filmin özel efektlerle destekleneceği düşünülürse, 2023 ya da 2024 yılı içerisinde seyirci karşısına çıkacağı tahmin ediliyor. Atom bombasının bulunmasına önemli rol oynayan Fizikçi J. Robert Oppenheimer’ın hayatına yakından bir pencere açacak film, Universal aracılığıyla ekranlara gelecek.

Detaylarının gizliği tutulduğu filmin başrolü, Peaky Blinders yıldızı Cillian Murphy’nin olabileceği de yapılan dedikodular arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler