Güven Kıraç’ın Başrolünde Olduğu Beginner 17 Kasım’da Vizyonda

Günün Haberi Türkiye
Güven Kıraç’ın Başrolünde Olduğu Beginner 17 Kasım’da Vizyonda

Güven Kıraç’ın başrolünde yer aldığı ‘Beginner’ 17 Kasım 2017’de vizyona girecek. Film aynı zamanda o tarihte 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde seyircileriyle buluşacak.

Burçak Üzen’in ilk uzun metrajlı filmi Beginner 60 yaşlarında taksi şoförlüğü yapan Faruk’un zorlu İngilizce öğrenme sürecini ele alıyor. Güven Kıraç, Birsen Dürülü, Ali Uyandıran, Bülent Çolak gibi oyuncuların yer aldığı geniş oyuncu kadrosunda ayrıca Cengiz Okuyucu, Cenk Doğar, Bülent Ergün, Serdal Genç gibi isimler de konuk oyuncu olarak yer buluyor.

Beginner’in Konusu

Faruk 60 yaşlarında emekli olmuş ama hâlâ çalışmakta olan sıradan bir taksi şoförüdür. Hafta içi gündüzleri hafta sonu ise geceleri çalışır takside. Eşini yaklaşık on yıl önce kaybetmiştir. On yıldır kurduğu hayatta her şey tek düze ve birbirinin aynı geçen günlerden ibarettir.

Faruk’un yaşam rutini dışında gece gündüz uğraştığı tek bir şey vardır. O da İngilizce öğrenmeye çalışmak. Evde olduğu zamanlar kitaplardan ders gibi İngilizce öğrenmeye çalışır. Takside ise arabaya binen gençlere İngilizce bilip bilmediklerini sorarak pratik yapmaya çabalar. Faruk İngilizceye olan merakından dolayı bazen alay konusu olur bazen de takdir edilir. Ama o dışarıdan gelen bütün etkilere kulaklarını tıkamıştır. Büyük bir azimle öğrenmek için her şeyi yapar.

İngilizce öğrenmek için yoğun geçen altı ayın sonunda artık çat pat konuşur derdini anlatır hâle gelmiştir. Başta köhne ve bakımsız olan evi ise çiçek gibi yeni olmuştur.

Burçak Üzen‘in yönetmenliğinin yanı sıra senaryosunu da üstlendiği filmin yapımcılığını ise yönetmenle birlikte Eren Sunay üstleniyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up