Güney Afrika’nın Oscar Adayı ‘Sew the Winter to My Skin’ Oldu

Afrika Sineması

Güney Afrika’nın Oscar adayı olan ‘Sew the Winter to My Skin’ filmi Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışacak.

91. Akademi Ödülleri için heyecan başlarken ülkelerin Oscar adaylarına bir yenisi daha eklendi. Güney Afrika’nın da bu seneki Oscar adayı belli oldu. Prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren Sew the Winter to My Skin, 91. Akademi Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film kategorisine aday olabilmek için yarışacak.

Irk ayrımı dönemi öncesinde halk kahramanı statüsüne kavuşan efsanevi kanun kaçağı John Kepe’nin (Ezra Mabengeza) hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Jahmil X.T. Qubeka üstleniyor.

Sew the Winter to My Skin Güney Afrika’nın 15. Oscar adayı oldu. İlk olarak 1989 yılında Oscar’a film gönderen Afrika ülkesi, 2005 yılında Gavin Hood’un yönettiği Tsotsi ile Oscar’a ulaştı. Bu zafer dışında bir adaylık elde eden Güney Afrika, iki kere de kısa listeye kalmayı başardı. Ülkenin geçtiğimiz yılki adayı Yara ise kısa listenin ötesine geçememişti.

Film, önümüzdeki ay Cape Town ve Londra film festivallerinde gösterilecek

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up