Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Gülsüm İneğin Sahibi: Yavrularını Oynatsaydınız!

Ömer Ataş, beyaz perdeye aktarılan hikayenin filminde başka bir ineğin rol almasına sitem etti.

Yayınlandı

tarihinde

gülsüm-inek

Malatya’da 4 yıl önce bir okulun bahçesindeki Atatürk büstünü kırması üzerine, sahibinin, açılan soruşturma sonucu ceza alacağı endişesiyle düşük fiyata satıp başka köye gönderdiği Gülsüm ineği alan ve geçen yıl da kestiren Ömer Ataş, beyaz perdeye aktarılan hikayenin filminde başka bir ineğin rol almasına sitem etti.

Ömer Ataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 yıl önce Kadiruşağı köyünde bir kişinin, okul bahçesindeki Atatürk büstünü kırdığı gerekçesiyle ineğini satılığa çıkardığını duyduğunu söyledi. İneğe müşteri olduğunu ifade eden Ataş, ineği 2 bin 500 lira ödeyerek satın aldığını belirtti.

Sahibinin, Gülsüm ineği Atatürk büstünü kırdığı için biraz ucuza sattığını kaydeden Ataş, “İnekbüstü kırınca sahibi biraz etkilenmişti. Ondan dolayı ineği biraz ucuza aldım ancak ben ‘inek ceza alır’ diye hiç korkmadım çünkü hayvandır. Hayvan neyin ne olduğunu bilmez ki. Neticede bu bir kazadır, olmuş” diye konuştu.

Gülsüm ineğin kendisine ait beside geçen seneye kadar yaşadığını ifade eden Ataş, “4 yavru doğurdu, ikisini sattım, iki yavrusu hala duruyor” dedi. Gülsüm ineğin ölümüne değinen Ataş, “Doğumunu yaptı. Bir gün sonra düştü. Bir türlü düzelmedi. 2-3 gün ineğin iyi olmasını bekledik. Sonra veteriner getirdim. Baktım ki çaresi yok. Başka türlü de olmuyordu. Kasap getirip Gülsüm ineği kestirdim” ifadesini kullandı.

“Yavruları oynasaydı”

Ömer Ataş, Gülsüm ineğin kendisi için çok değerli bir hayvan olduğunu belirterek, “Sütüyle, etiyle çok değerliydi. Çok güzel, sevdiğim bir hayvandı. Gülsüm ineğin ölümüne çok üzüldüm. Çok güzel yavru doğruyordu. Kendisi simental cinsi, kaliteli bir hayvandı. Sütlü bir inekti. Bir günde en az 25 kilogram süt alıyordum. Kader ismini verdiğimiz bir kızı var. Çok güzel bir inek. Boğa olan yavrusu da 500 kilogram et verecek bir hayvan” diye konuştu.

Gülsüm ineğin öyküsünün beyaz perdeye uyarlandığını akşam televizyondan öğrendiğini anlatan Ataş, şunları kaydetti:
“En azından haberimiz olması lazımdı. Bir haber etmeleri gerekirdi. ‘Böyle böyle bir konu var’, diyebilirlerdi. Film, hikayenin olduğu yerde, Malatya’da çekilmeliydi. Böylesi daha hoş, daha güzel, daha canlı olurdu. Bu konuda bize bilgi verseler memnun kalırdık ama vermediler. İsterdim ki madem bu öykü Gülsüm ineğin öyküsüyse Gülsüm ineğin kendisi yok ama yavruları var, bu rolde yavruları oynardı. Gülsüm ineğin de hakkı buydu. Böyle olması daha güzel olurdu ama düşünmediler.”

Dört yıl önce, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde, sahibinin elinden kaçtıktan sonra girdiği okulun bahçesindeki Atatürk büstünü kıran Gülsüm inek, açılan soruşturma üzerine ceza alacağı endişesine kapılan sahibi tarafından düşük fiyata satılıp başka bir köye gönderilmişti.

Haber7

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Netflix Yeşilçam Filmlerini Arşivine Ekliyor

Dert Bende, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Şoför Nebahat ve daha fazlası.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünyaca ünlü yayıncı platform Netflix, Türk Sineması’nın Yeşilçam furyasını arşivine eklemeye hazırlanıyor.

200 milyon aboneyi aşkın takipçisi bulunan uluslararası streaming platformu Netflix, Yeşilçam filmlerini arşivine ekliyor. Kitaplığında birçok ödüllü film, dizi ve belgeseli barındıran Netflix ilk olarak Yeşilçam klasiklerinden Dert Bende, Fatmagül’ün Suçu Ne? ve Şoför Nebahat gibi filmleri ekranlara getirecek.

Türk yapımlarla her geçen gün arşivini daha fazla çeşitlendiren Netflix gelecek günlerde; Türkan Şoray’ın başrolünü üstlendiği Dert Bende, Hülya Avşar’lı Fatmagül’ün Suçu Ne?, Metin Serezli ve Fatma Girik’in başrolünü paylaştığı Şoför Nebahat, Şener Şen başrollü Çıplak Vatandaş, Şener Şen ve İlyas Salman’ın kadrosunda bulunduğu Şekerpare, Kemal Sunal’lı Tokatçı, Hülya Avşar ve İbrahim Tatlıses’in başrolünü paylaştığı Aşıksın ve Münir Özkul’lu Gülşah filmi Netflix‘te ekranlara gelecek Yeşilçam klasikleri arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Sudanlı Musa”nın Hayatı Film Oluyor

Başrol için Hollywood yıldızlarıyla görüşülüyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sudanlı Musa

İstihbaratçı Kuşçubaşı Eşref Bey’in emir eri Sudanlı Musa’nın hayatı beyazperdeye aktarılmaya hazırlanıyor.

I. Dünya savaşında Osmanlı askerleriyle birlikte cephede mücadele veren Sudanlı Musa’nın hayat hikayesi “Sudanlı Musa – Vatana Adanmış Bir Ruh” ismiyle beyazperdeye uyarlanacak. Sudanlı Musa’nın her yaştan insanın ilgisini çeken destansı ve hazin yaşam öyküsünün tüm samimiyetiyle yansıtılacağı filmin çekimleri Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilecek. Yapımcılığını Kafa İşler Medya Yapım’ın üstlendiği “Vatana Adanmış Ruh” filmi için prodüksiyon çalışmaları sürüyor.

Filmin, Afrika ülkeleri ve Türkiye arasındaki var olan kültürel, politik ve turistik ilişkileri de olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Yönetmenliğini Deccal, Hep Yek 3 ve Malazgirt 1071 gibi filmlerin arkasındaki isim Özgür Bakar’ın yapacağı filmin başrol oyuncusu olan Sudanlı Musa karakterini canlandırmak üzere ise Hollywood yıldızlarıyla görüşmeler devam ediyor.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak danışmanlığında senaryosu oluşturulan film, 4 Mart 2022’de izleyiciyle buluşacak.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Ata Demirer “Bursa Bülbülü”nün Senaryosunu Tamamladı

Film müzikal olarak çekilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bursa Bülbülü

Ata Demirer geçtiğimiz haftalarda duyurduğu yeni filmi “Bursa Bülbülü”nün senaryosunu tamamladığını açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda Hülya Koçyiğit’in sunuculuğunu yaptığı Film Gibi Hayatlar programına katılan Ata Demirer, yeni filmi “Bursa Bülbülü”nün hazırlıklarına başladığını duyurmuştu. Sinemaya verdiği uzun aranın ardından sevenlerini mutlu eden filmin senaryosu da geçtiğimiz gün tamamlandı.

Eyvah Eyvah serisi, Olanlar Oldu, Niyazi Gül Dört Nala, Berlin Kaplanı ve son olarak Hedefim Sensin filmleriyle hafızlarda yer edinen usta oyuncu, yeni filminin senaryosunu tamamladığını da sosyal medya hesabından sevenleriyle paylaştı.

Müzikal olarak çekilecek filmin oyuncu kadrosuna dair herhangi bir açıklama bulunmazken, filmin konusunun 1980’li yıllarda geçecek bir müzikal olcağı yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler