Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Gülsüm İneğin Sahibi: Yavrularını Oynatsaydınız!

Ömer Ataş, beyaz perdeye aktarılan hikayenin filminde başka bir ineğin rol almasına sitem etti.

Yayınlandı

tarihinde

gülsüm-inek

Malatya’da 4 yıl önce bir okulun bahçesindeki Atatürk büstünü kırması üzerine, sahibinin, açılan soruşturma sonucu ceza alacağı endişesiyle düşük fiyata satıp başka köye gönderdiği Gülsüm ineği alan ve geçen yıl da kestiren Ömer Ataş, beyaz perdeye aktarılan hikayenin filminde başka bir ineğin rol almasına sitem etti.

Ömer Ataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 yıl önce Kadiruşağı köyünde bir kişinin, okul bahçesindeki Atatürk büstünü kırdığı gerekçesiyle ineğini satılığa çıkardığını duyduğunu söyledi. İneğe müşteri olduğunu ifade eden Ataş, ineği 2 bin 500 lira ödeyerek satın aldığını belirtti.

Sahibinin, Gülsüm ineği Atatürk büstünü kırdığı için biraz ucuza sattığını kaydeden Ataş, “İnekbüstü kırınca sahibi biraz etkilenmişti. Ondan dolayı ineği biraz ucuza aldım ancak ben ‘inek ceza alır’ diye hiç korkmadım çünkü hayvandır. Hayvan neyin ne olduğunu bilmez ki. Neticede bu bir kazadır, olmuş” diye konuştu.

Gülsüm ineğin kendisine ait beside geçen seneye kadar yaşadığını ifade eden Ataş, “4 yavru doğurdu, ikisini sattım, iki yavrusu hala duruyor” dedi. Gülsüm ineğin ölümüne değinen Ataş, “Doğumunu yaptı. Bir gün sonra düştü. Bir türlü düzelmedi. 2-3 gün ineğin iyi olmasını bekledik. Sonra veteriner getirdim. Baktım ki çaresi yok. Başka türlü de olmuyordu. Kasap getirip Gülsüm ineği kestirdim” ifadesini kullandı.

“Yavruları oynasaydı”

Ömer Ataş, Gülsüm ineğin kendisi için çok değerli bir hayvan olduğunu belirterek, “Sütüyle, etiyle çok değerliydi. Çok güzel, sevdiğim bir hayvandı. Gülsüm ineğin ölümüne çok üzüldüm. Çok güzel yavru doğruyordu. Kendisi simental cinsi, kaliteli bir hayvandı. Sütlü bir inekti. Bir günde en az 25 kilogram süt alıyordum. Kader ismini verdiğimiz bir kızı var. Çok güzel bir inek. Boğa olan yavrusu da 500 kilogram et verecek bir hayvan” diye konuştu.

Gülsüm ineğin öyküsünün beyaz perdeye uyarlandığını akşam televizyondan öğrendiğini anlatan Ataş, şunları kaydetti:
“En azından haberimiz olması lazımdı. Bir haber etmeleri gerekirdi. ‘Böyle böyle bir konu var’, diyebilirlerdi. Film, hikayenin olduğu yerde, Malatya’da çekilmeliydi. Böylesi daha hoş, daha güzel, daha canlı olurdu. Bu konuda bize bilgi verseler memnun kalırdık ama vermediler. İsterdim ki madem bu öykü Gülsüm ineğin öyküsüyse Gülsüm ineğin kendisi yok ama yavruları var, bu rolde yavruları oynardı. Gülsüm ineğin de hakkı buydu. Böyle olması daha güzel olurdu ama düşünmediler.”

Dört yıl önce, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde, sahibinin elinden kaçtıktan sonra girdiği okulun bahçesindeki Atatürk büstünü kıran Gülsüm inek, açılan soruşturma üzerine ceza alacağı endişesine kapılan sahibi tarafından düşük fiyata satılıp başka bir köye gönderilmişti.

Haber7

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

İntikam Vakti Bugün Vizyonda

Jason Statham filmin başrolünü üstleniyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrolünde Jason Statham’ın yer aldığı aksiyon filmi “İntikam Vakti” (Warth of Man), bugün (26 Kasım Cuma) sinema salonlarında seyirciyle buluşacak.

Aksiyon tutkunlarının gözde oyuncusu Jason Statham’ın başrolünde yer aldığı “İntikam Vakti” (Warth of Man), bugün (26 Kasım Cuma) itibariyle sinema salonlarında seyirciyle buluşuyor. Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğunda oturduğu, ABD’de vizyona girdiği hafta birinci sırada açılış yapan film, 2021’in en iddialı aksiyon filmi olarak öne çıkıyor.

Eleştirmenlerin sinemada izlenmesi gerektiğine özellikle vurgu yaptığı filmin konusu şöyle: Varlıklı ve güçlü bir adam olan H, her hafta milyonlarca dolarlık taşıma işi yapan bir zırhlı araç şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girer. Olağanüstü yetenekleriyle tüm soygun girişimlerini neredeyse tek başına engelleyen H’in bu işte neden çalıştığını kimse anlayamaz. H’in aklında ise tek bir şey vardır: Oğlunun ölümüne sebep olan adamlardan intikamını almak.

Nefes kesen, heyecan dolu aksiyon filmi İntikam Vakti, Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği ile sinemalarda.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 26 Kasım 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 11 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Gucci Ailesi (House of Gucci)

Ridley Scott’ın yönettiği House of Gucci, 1980’lerde aile içi anlaşmazlıkları iyice ayyuka çıkan moda devi Gucci ailesini ve 1995 yılında Maurizio Gucci’nin öldürülmesine kadar varan skandalları anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Enkanto: Sihirli Dünya (Encanto)

Film, Enkanto adı verilen göz kamaştırıcı ve büyüleyici bir yerde yaşayan olağanüstü bir ailenin, Madrigallerin, hikayesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

İntikam Vakti (Wrath of Man)

Guy Ritchie ile Jason Statham’ın yeniden bir araya geldiği Wrath of Man, çocuğun katilini bulabilmek için büyük meblağlarda nakit para taşımacılığı yapan bir firmada güvenlik olarak işe başlayan gizemli bir adamın kişisel intikam mücadelesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Sen Ben Lenin

Barış Bıçakçı ve Tufan Taştan’ın senaryosunu kaleme aldığı Sen Ben Lenin, uzun yıllar boyunca Akçakoca kasaba meydanına dikilmesi istenen fakat bürokratik izinlerin çıkmaması sonucu bir depoda saklanan Lenin’in büstünün hikâyesini alternatif bir gerçeklik sunarak ele alıyor.

Fragman için tıklayın.

İstanbul Bahçesi (Räuberhände, Stambul Garden)

Räuberhände, yolları İstanbul’a düşen iki yakın arkadaş Janik ve Samuel’in hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Aslan Yürek (Le lion, The Lion)

Le lion, psikiyatri kliniğinde deli numarası yapan bir hasta ile onunla ilgilenmek zorunda kalan tıbbi görevlinin yaşadıklarını konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Azra

Film, birkaç günlük sakin bir tatile çıkan Azra ve Burak çiftinin başından geçen paranormal olayları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

My Hero Academia The Movie: World Heroes’ Mission

My Hero Academia isimli anime dizisinin üçüncü sinema filmi olan My Hero Academia The Movie: World Heroes’ Mission, şehri ve insanları tehlikeye atan yeni ve gizemli bir tehditle mücadele içerisindeki Deku ve profesyonel süper kahraman ekibinin hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Aylak Takımı

Can Sarcan’ın yönettiği komedi filmi, bir kampüste yanlış giden bir deney sonucu ortaya çıkan zombi salgınını anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Seans (Seance)

Seance, bir grup öğrencinin, yatılı okul Fairfield Akademisi’ne yeni gelen Camille ile eğlenmek için yaptıkları ruh çağırma seansı sırasında yaşananları anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Şeytanın Bilinmeyen Hikayesi (The Good Things Devils Do)

Film, emekli olmadan önce son bir vurgun için kolları sıvayan Richard’ın bu iş sırasında başından geçenleri anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Türkiye

House of Gucci 26 Kasım’da Sinemalarda

26 Kasım’da vizyonada!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

House of Gucci

Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto ve Al Pacino gibi ismleri bir araya getiren “House of Gucci”, 26 Kasım’da vizyonadaki yerini alacak.

Usta sinemacı Ridlet Scott tarafından yönetilen “House of Gucci“, 26 Kasım‘da vizyona girecek. House Of Gucci: A Sensational Story Of Murder, Madness, Glamour And Greed kitabından uyarlanan filmin senaryosunda Becky Johnston ve Roberto Bentivegna‘nın imzası bulunuyor.

Gerçek hayattan esinlenerek hazırlanan film, Gucci ailesi imparatorluğunun çalkantılı otuz yılını konu alıyor. Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Oscar adayları Lady Gaga (Bir Yıldız Doğuyor) ve Adam Driver (Marriage Story), Oscar ödüllü Al Pacino (Baba, Kadın Kokusu), Jared Leto (Sınırsızlar Kulübü) ve Jeremy Irons (Talihin Dönüşü) yer alıyor.

House of Gucci, İtalyan moda imparatorluğunun arkasındaki adamın şaşırtıcı hikayesinden esinlendi. Mütevazı başlangıçlardan gelen bir yabancı olan Patrizia Reggiani (Lady Gaga) evlenerek Gucci ailesine girince dizginlenemeyen hırsı, ailenin mirasını bitirmeye başlar ve ihanet, çöküş, intikam ve sonunda cinayetle tetiklenen pervasız bir döngüyü başlatır.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler