Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su 2021’de Geliyor

Hollywood Manşet

Bu yıl ‘Suyun Sesi’ filmiyle En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalında Oscar kazanan Guillermo del Toro’nun ilk kez çekeceği animasyon filmi olan Pinokyo için vizyon tarihi açıklandı: 2021.

Guillermo Del Toro’nun Netflix için çekeceği Pinokyo filminin vizyon tarihi belli oldu. Meksikalı yönetmenin ilk uzun metraj animasyon filmi, 2021 yılında hazır olacak.

Yönetmenliğin yanı sıra filmin senaristliğini ve yapımcılığını da üstlenen Toro’ya senaryoda mini animasyon dizisi Over the Garden Wall’u yazan Patrick McHale eşlik ediyor. Yaman Tilki’nin animasyon yönetmeni Mark Gustafson yönetmen yardımcılığını üstlenirken, filmin yapımcı kadrosunda Lisa Henson, Alex Bulkley, Corey Campodonico ve Gary Ungar bulunuyor.

Klasik çocuk masalı Pinokyo, yaşayan gerçek bir çocuk olmak isteyen bir kuklayı konu alıyor. 1930’lu yıllarda İtalya’da geçen film, endişe verici bir tarihi ana, faşizmin yükseldiği ve diktatör Benito Mussolini’nin ülkenin kontrolünü iyice eline aldığı döneme odaklanıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up