Guillermo del Toro Pinokyo’yu Uyarlayacak

Günün Haberi Hollywood

Guillermo del Toro’nun bütçe sıkıntısı nedeniyle çekemediği ‘Pinokyo’ hikayesine Netflix sponsor oldu. 

Hellboy, Pan’ın Labirenti gibi filmleri yöneten, bu yıl Suyun Sesi (The Shape of Water) ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalında Oscar kazanan Guillermo del Toro’nun bir sonraki projesinin Pinokyo hikayesi olduğu kesinleşti. Toro, Netflix için uzun yıllardır çekmek istediği Pinokyo filmini yönetecek.

Toro, gerçek bir çocuk olmak isteyen kukla çocuk Pinokyo’nun hikayesinin anlatan klasik çocuk masalının, stop motion müzikal versiyonunu çekecek. Bu filmle birlikte ilk uzun metraj animasyon filmine imza atacak olan Meksikalı yönetmen aynı zamanda filmin senaristliğini ve yapımcılığını da üstleniyor.

Mini animasyon dizisi Over the Garden Wall’u yazan Patrick McHale senaryoyu yönetmenle birlikte yazarken, Yaman Tilki’nin animasyon yönetmeni Emmy ödüllü Mark Gustafson filmin yönetmen yardımcılığını üstleniyor. Prodüksiyonuna önümüzdeki aylarda başlanması beklenen film, 1930’lar İtalya’sını canlandıran sette çekilecek. Film, endişe verici bir tarihi ana, faşizmin yükseldiği ve diktatör Benito Mussolini’nin ülkenin kontrolünü iyice eline aldığı döneme odaklanıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up