‘Gravity’ Sandra Bullock’a Oscar Getirebilir

Dünya Manşet

gravity-movie-11

Alfanso Cuaron’un yönettiği film Amerika’da ikinci haftasına girerken elde etmiş olduğu gişe dolayısıyla bu yılın sinema olayı olarak nitelendirildi.

Gravity filmi şimdiden göstermiş olduğu başarı ile 1997 yılında gişe rekorları kıran Titanic ile karşılaştırılmaya başlandı. Filmin kalitesinin yanı sıra başrol oyuncusu Sandra Bullock’un oyunculuğu tüm eleştirmenlerin olumlu notunu aldı bile. “Gravity” filmi ile Akademi Ödüllerinin “En İyi Kadın Oyuncu Adayı” olan Sandra Bullock’un ödülü kazanması için 5 neden ortaya atıldı:

1-George Clooney gibi eskilerden günümüze gelen bir film yıldızı ile birlikte rol alıyor
2-Bullock Hollywood’da dönemin en güvenilir oyuncusu
3-Performansı ile yalnızca zamana değil, geleceğe de hitap eder
4-Teknolojinin sözcüsü
5-Geçen yıl ödül alan oyuncular bu yıl da aday

En iyi kadın oyuncu adaylarından olan Blanchett komedi filmindeki performansı ile tüm övgüleri toplamıştı. Fakat eleştirmenlere göre en güçlü aday Sandra Bullock olarak gözüküyor.

Film 11 Ekim tarihinde ülkemizde vizyona girdi. Uzay yolculuğunu anlatan filmde iki bilim insanının uzay boşluğunda yapayalnız kalması anlatılıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up