Gözleri Kapanacak ve ‘Barikat Film Festivali’ Başlayacak!

Etkinlikler Festivaller Genel Manşet Türkiye

Engelli olmayanların zihinlerindeki, engellilere yönelik barikatlara dikkat çekmek için düzenlenen 6. Uluslararası Barikat Film Festivali; sanatçı, akademisyen ve yabancı kültür ateşelerinin, gözlerini bağlamak suretiyle yapacakları yürüyüşle 1 Aralık 2015 Salı günü saat 12.00’da Taksim Tünel’de başlayacak.

1448863140_6._Uluslararas___Barikat_Film_Festivali_destek__ileri

Beyazıt Öztürk, Mert Fırat, Rıdvan Dilmen, Dilara Gönder, Fikret Orman, Bağış Erten, Yeşim Salkım, Süleyman Sarılar, Barbaros Çıdal, Levent Tüzemen, Nurgül Yeşilçay, Güntekin Onay, Lemi Çelik, Gürcan Bilgiç, Fuat Akdağ ve Mustafa Erdoğan gibi isimlerin destek verdiği festival, İstanbul Üniversitesi iş birliği ile 1-4 Aralık 2015 tarihlerinde filmlerini gösterime sunuyor.

Konserler ve etkinliklerle de farkındalığa dikkat çeken festival günlerinin ilk konserini Yeni Türkü, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda 16.30’da verecek.

Yönetmen Hüseyin Nacar önderliğinde düzenlenen festivale ayrıca; 21 İspanyol dilinin konuşulduğu Cervantes Enstitüsü ile ABD, İsveç, Hollanda, Yunanistan, ülkemizde de Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fatih Belediyesi de destek oluyor. Festival ayrı, Dünya kültür mirasına katkıda bulunan bir sosyal sorumluluk projesi olarak da adlandırılıyor.

—————————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up