Görünmeyen’i 3 Günde Sadece 94 Kişi İzledi!

Manşet Türkiye

Ali Özgentürk, 11 Kasım’da vizyona giren Görünmeyen filminin iki haftalık gişe gelirini Van’a bağışladığını açıklamıştı.

Ama film ilk haftasonunda büyük hayalkırıklığı yaşadı. 3 gün içinde filmi sadece 94 kişi izledi. Yani ‘Görünmeyen’ için her seansta sadece iki bilet kesildi. Filmin hasılatı ise 1.235,00 TL. Özgentürk filmde, dedesinin elli yıl önce günlüğüne yazdığı satırlardan yola çıkarak dönemin en parlak klasik müzik bestecilerinden Macar Béla Bartók’un, 1930’lu yıllarda Türk müziğini keşfetmek için Anadolu’ya yaptığı zorlu yolculuğu ve bu yolculuğun günümüze yansımalarını aktarıyor.
Film, İkinci Dünya Savaşı´na geri sayım yıllarında Avrupadaki baskıcı ve milliyetçi akımların Türkiye’ye yansımalarını ve 30’lardan başlayarak günümüze kadar bu siyasi atmosferin iz düşümlerini, dokunaklı insan öyküleriyle sergiliyor.

Filmde, Macar besteci Bartók’un bu yolculuğu, farklı kültürlerden gelen ve evlilik arifesindeki Recep ve Ebru’nun bilmedikleri ortak geçmişleriyle yüzleşmelerine de sebep olacaktır.
Ahmet Mekin’e İstanbul Film Festivali’nde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü kazandıran filmde ünlü besteciyi dünyaca ünlü Alman oyuncu Udo Kier canlandırıyor.

On5Yirmi5

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up