Xiaomi’den GoPro Katili

Teknoloji

Xiaomi yeni 4K aksiyon kamerasını tanıttı.

Çinli teknoloji markası Xiaomi Aralık 2015 te piyasaya sürdüğü ve çok ses getiren Xiaomi Yi aksiyon kamerasının yeni sürümü olan 4K modelini teknoloji sevenlerle buluşturdu… Hatırlanacağı üzere Xiaomi Yi çıktığı dönemde fiyatı ile GoProyu resmen sersemletmişti. 70 dolarlık etiketi ile ve 2K görüntü kalitesi ile azımsanamıyacak bir başarı elde eden Xiaomi aksiyon kamerası sektörünü sevmiş olacak ki karşımıza yeni 4K modeli ile ve tamamen yenilenmiş tasarımı, teknolojisi ile karşımıza çıkıyor.

Yeni Xiaomi Yi 4K’nın en büyük avantajı bütünleşik dokunmatik bir ekrana sahip olması. Çinli üretici kamerada Sony IMX377 12MP 1/2.3″ sensör kullanmakta. Yeni kamera eskisine oranla muhteşem bir görüntü kalitesi artışı sunmakta. Yeni Yi 4K Ambarella A9SE75 işlemciden gücünü alıyor ve 155 derece, 7 katman geniş açı lensleri ve 2,19 inçlik bütünleşik dokunmatik ekran deneyimini kullanıcısına sunuyor.

Yeni Xİaomi Yi 4K da en büyük değişimlerden biride bataryasında gerçekleştirilmiş … Bir önceki sürümü tam iki katına katlamış… 1400 mAh batarya ile 4k çözünürlükte tam 120 dakika kayıt vaad ediyor. 64 GB micro sd kart desteği ve dahili mikrofon hoparlör barındıran Yi 4K çift bant Wi-Fi ile cep telefonunuza yada tabletinize daha kaliteli video aktarımları sağlıyor. Yi 4K Gold, beyaz ve siyah renk seçenekleri ile raflarda yerini alacak.

Yeni Yi 4K’nın sunduğu çözünürlük ve fps değerleri:

WVGA/240fps
720p/240fps
960p/120fps
1080p/120fps
1440p/60fps
2.5K/30fps
4K/30fps

Son olarak şuan ön sipariş ile 249 dolarlık bir fiyat etiketine sahip Yi 4K bir önceki Yi ile karşılaştırıldığında fiyat olarak çok yukarıda kalıyor. Xiaomi Yi’nin başarılı olmasının en büyük etkisi 70 dolarlık çıkış fiyatıydı… 249 dolarlık fiyat etiketi ile Yi 4K fiyat noktasında hala GoPro’dan avantajlı gözükse de ilk versiyonun başarısını yakalayıp yakalayamayacağı şüpheli.

Haber: Münci Abdullah Poyraz

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up