Gölgeler ve Suretler İlk Kez Ekranlarda

Manşet TV'de Sinema

Kıbrıs’ta her şey böyle başladı.Derviş Zaim’in “Cenneti Beklerken” ve”Nokta”dan sonra çektiği üçlemenin son filmi “Gölgeler ve Suretler” televizyonda ilk kez ekrana geliyor.

‘Gölgeler ve Suretler’, 1963’te Kıbrıs’ta Türklerle Rumlar arasında başlayan olaylar sırasında bir Karagöz kuklacısı olan babasından ayrı düşen genç bir kızın geçirdiği olgunlaşma sürecini anlatıyor. Settar Tanrıöğen, Buğra Gülsoy, Nadi Güler, Ahmet Karabiber, Ekrem Yücelten, Pantelis Antonas, Cihan Tarıman ve Cem Yardımcı gibi isimlerin rol aldığı film, yaklaşık 50 yıl önce Kıbrıs’ta Türkler ile Rumlar arasındaki çatışmayı konu alıyor. Yıkılıp, yanan köylerden daha güvenli olan şehire kaçış esnasında yaşanan acılar, dostluklar ve savaş ortamı hikâyeye ışık tutuyor. 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kurgu ödülünü alan film, 1963’te Kıbrıs’ta neler olup bittiğini gözler önüne seriyor.

zaman

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up