Gizli Yüzler 14 Kasım’da Vizyonda! İşte Fragman!

Yakında

Sümeyra Kökten‘in yazıp yönettiği Gizli Yüzler 14 Kasım‘da vizyonda. Özen Film’in dağıtımcılığını üstlendiği filmde Gülseven Yılmaz, Oğuz Galeli, Yeşim Ceren Bozoğlu, Meriç Benlioğlu gibi tanıdık simalar rol aldı.

Gizli-Yuzler film

“Gördükleriniz  gerçeğe yansıyan gölgelerdir, gerçekse bazen asla ulaşılamayandır…”

Yönetmen Sümeyra Kökten, filmi ile yapmak istediğini şu sözlerle ifade etti:  “Yapmak istediğim, insanlar üzerinde kişilerin, kurgunun ve olayların akışının etkisini ve gerçeğe uygunluğunu görmekti.

Filmin hikayesi hakkında: 

Zeynep, yakın arkadaşı Deniz’le büyük bir keyifle ve çok beğendiği yeni bir eve taşınır. Zeynep, taşındıkları bu evde huzurlu bir uyku düzeni sağlayamaz. Bir yandan gördüğü kabuslar bir yandan evin içinde meydana gelen açıklayamadiği mistik ve rahatsız edici birtakım olaylar kafasını karıstırmaya devam eder. Düzenli bir şekilde gördüğü terapistine bu durumlardan bahseder ve yeni ilaçlarla uykusunu düzenlemeye, dağılan, karmaşık hale gelen hayatını düzenlemeye çalışır.

Zeynep’in kızına duyduğu özlem, onu eski kocasını araştırıp bulmaya iter.

İş çıkışı gizlice takip ettiği eski kocasının evine de ulaşmayı başarır. Gizlice gözetlediği evde kızını, eski kocasını ve eşini mutlu bir aile tablosunda görür ancak Pınar’in tavırlarındaki tuhaflıklar gözünden kaçmaz ve bu Zeynep’i huzursuz eder, kızına olan özlemi ve ona ulaşma arzusu daha da perçinleşir.

 

Bu arada Zeynep’in evdeki huzursuzluğu giderek artmaktadır. Kabusları sıklaşmakta ve her gece aynı yaşlı adamı kabusunda görmektedir.

Ruh yapısının giderek bozulmasında kızına duyduğu özlemin de etkisi olduğunu düşünen Zeynep çareyi eski kocasına giderek, kızını görmek için izin ister ama, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Kocası, kızından ve ailesinden uzak durmasını, sert bir dille ister ondan.

Psikiyatristi Zeynep’e başka şeylerle zihnini meşgul etmesini önerir. Çok sevdiği resme dönüp, resim çalışmalarına başlamısını önerir. Ancak Zeynep’in kızına olan hasteri galip gelir ve gizli gizli kızını ve yeni ailesini takip etmeye başlar. Özellikle kızının üvey annesi Pınar’ın kızına karşı davranışlarını görünce, kızının ciddi bir tehlike altında olduğunu düşünmeye başlar.

Bu arada, Pınar ile ilgili ilginç bilgilere ulaşan Zeynep, artık kızının gerçekten ciddi bir tehdit altında olduğuna kanaat getirir ve kızının yaşadığı evin etrafında dolaşmaya başlar. Bunu farkeden Pınar, kocasını uyarır. Fikret, Zeynep’i evin etrafında dolaşmaması için tekrar uyarır. Hukuki yollara başvurur ancak yapacak bir şey yoktur.

Zeynep’in psikiyatristi de Zeynep’i yakından izleyince olayların göründüğünden çok farklı olduğunu fark eder.

Gerçek nedir? Zeynep’in gördükleri, geçmişinde yaşadıkları, gördüğünü sandıkları ile her şey birbirine karışır ve olaylar giderek gerçeküstü bir boyutta gerilim yüklü bir seyre başlar.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up