Gişenin Kahramanları

Manşet

Gişedeki yerli film hakimiyeti sona erdi. Dünya ile aynı anda gösterime giren Batman ve Süperman: Adaletin Şafağı ilk hafta sonunda rekor bir açılış yaptı. Film, 513 bin 873 bilet satarak tüm zamanlar en iyi Mart açılışı ve Warner Bros. Türkiye’nin de en iyi açılan yabancı filmi oldu.

batman v superman 2

Batman v Superman Amerika’daki ilk haftasında da açılış rekorları kırdı. Film 170,1 milyon dolar gişe ile listedeki diğer filmlere fark attı.

Ekran Resmi 2016-03-28 16.09.34

Listenin ikinci sırasını geçen haftanın lideri Kolpaçino 3. Devre aldı. Şafak Sezerli film bu hafta sonu 124 bin 957 kişinin tercihi oldu. Film toplamda ise 1 milyon 80 bin 978 bilet sattı. Listenin 3’üncü sırasında ise Kung Fu Panda 3 var. Eğlenceli animasyon 71 bin 8 biletle bu haftanın 3’üncü en çok iş yapan filmi oldu. Yerli yapımlardan Annemin yarası 54 bin 308 biletle 4’üncü, Azazil 2: Büyü filmi ise 5’inci sıradan listeye girdi.

vizyon-banner

batman-elestiri-banner

*Veriler Box Office Türkiye’den alınmıştır.

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up