Gişenin Galibi Kahramanların Savaşı

Manşet

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı girdiği ilk vizyon haftasında rakamları alt-üst etti. Film ilk üç günde 470 bin 107 kişi tarafından seyredildi. Kahramanların Savaşı 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren hesaplanan gişe verilerinde de iddialı bir yere sahip Film üç günlük gişesi ile bu yılın en çok izlenen 15. filmi oldu.

Filmin Amerika gişesi de iştah açıcı; Kahramanların Savaşı ABD’da 181 milyon 7 yüz bin dolar ile başarılı bir açılış yaptı.

Ekran Resmi 2016-05-09 15.49.49

Listenin başında Murat Boz ve Burak Özçivit’in oynadığı Kardeşim Benim var. Film 2 milyon 61 bin 687 biletle bu yılın en çok izlenen filmi oldu. Onu yaklaşık bir rakamla Dedemin Fişi takip etti. 2 milyon gişeli iki filmi Şahan Gökbakar’ın Osman Pazarlama’sı 1 milyon 983 bin 777 bilet ile takip ediyor.

İlk 10’a baktığımızda iki yabancı fantastik film dikkat çekiyor. Batman v Superman bu yıl en çok izlenen 4’üncü yapım, Deadpool ise listede 7’inci sırada yer alıyor. Bu yılın en çok izlenen 25 filminin 15’ini yerli yapımlar oluştururken, yabancı yapımlarda ise daha çok animasyon ve fantastik filmler başı çekiyor.

Veriler Box Office Türkiye’den alınmıştır.

__

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up