Giancarlo De Cataldo Türkiye’ye Geliyor

Etkinlikler

Giancarlo De Cataldo

Roma Mahkemesinde sulh hakimi, sinema ve tiyatro için çok sayıda metin yazmış olan Giancarlo De Cataldo, 18 ve 19 Eylül 2013 tarihlerinde, senaryosu tarafından yazılan yönetmenliğini Michele Placido’nun yaptığı Suç Romanı (2005) ve son yılların en çok satan romanından uyarlanan Mario Martone’nin yönettiği İnanıyorduk (2010)  adlı filmlerin Türkiye’deki ilk gösterimlerinde hazır bulunmak üzere İstanbul’a geliyor.

Yazarın da eşlik edeceği film gösterimleri, Casa d’Italia’nın tiyatro salonunda (Meşrutiyet caddesi, n. 75, Tepebaşı, Istanbul) orjinal dilinde türkçe altyazıyla gerçekleşecek. Etkinlik Türkiye’deki İtalya Büyükelçiliği ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi tarafından düzenlenmiş olup, Orizzonti Italiani 2013 etkinlikleri kapsamındadır.

Suç Romanı

Suç Romanı

Çarşamba 18 Eylül 2013, saat 19.30

Casa d’Italia tiyatrosu (Meşrutiyet caddesi, n. 75, Tepebaşı, İstanbul)

2006 yılında 8 dalda David di Donatello ve 5 dalda Gümüş Kurdela kazanmış olan film, 1977 ve 1992 yılları arasında Roma’lı bir çetenin neden olduğu olaylar ve onlara karşı savaşan devlet görevlilerini anlatarak İtalya’nın 15 senelik tarihini günümüze taşımaktadır.

Oyuncular: Stefano Accorsi, Kim Rossi Stuart, Anna Mouglalis, Claudio Santamaria, Pierfrancesco Favino

İnanıyorduk

İnanıyorduk

Perşembe 19 Eylül 2013, saat 19.30

Casa d’Italia tiyatrosu (Meşrutiyet caddesi, n. 75, Tepebaşı, Istanbul)

67. Venedik Film Festivalinde de gösterilen film 7 dalda David di Donatello ödülü kazanmış olup, İtalyanın yeniden doğuşunun çelişkili köklerini ve çözülmemiş sorunlarınlarını anlatan bir topluluk filmidir.

Oyuncular: Luigi Lo Cascio, Valerio Binasco, Francesca Inaudi, Andrea Bosca, Edoardo Natoli Giancarlo de Cataldo

Gösterimler sonunda izleyicilerin sorularına cevap verecektir.

Bilgi için: info.iicistanbul@esteri.it

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up