Gezici Festival Sinemaseverlerle Buluşmaya Başlıyor

Festivaller Türkiye

Bu yıl 25. yaşını kutlayacak olan Gezici Festival, 3 farklı şehirle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazır.

Ankara programına yarın başlayacak olan Gezici Festival, Ankara’nın ardından Sinop ve Kastamonu şehirlerinde sinema yolculuğuna çıkacak.

Sinema tarihinin klasik filmleri ve gizli hazinelerini seçkisi kapsamında gösterime sunacak olan Gezici Festival, Dünya Sineması, Kısa İyidir, Çocuk Filmleri, Canlı Müzik Eşliğinde Sessiz Filmler gibi klasik kategorilerinin yanı sıra tematik film seçkilerine yer verecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Sinema Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen 25. Gezici Festival kapsamında yer alan filmler arasında Marko Škop’un Oscar aday adayı Karlovy Vary ödüllü filmi Işık, Daha Fazla Işık; Cannes’da Altın Kamera ödülünün sahibi olan Annelerimiz; Cannes’da Belirli Bir Bakış kategorisinin ödüllü filmi Görünmez Yaşam; Romanyalı sinemacı Anca Damian imzalı Bir Köpeğin Fantastik Hikâyesi; Berlin Film Festivali’nde Uluslararası Af Örgütü ödülü alan Sıra Sende; South By Southwest Film Festivali ödüllü, Josephine Mackerras imzalı Alice; oyuncu Billie Piper’ın beyaz perdede yönetmenlik denemesi Ayrık Otları; Sandra Kogut’a Altın Portakal’dan ödül kazandıran Üç Yaz; Berlin Film Festivali ve İstanbul Film Festivali’nde gösterilen ve ödüllere layık görülen Sinek Kuşu; Altın Portakal’da En İyi Uluslararası Film ödülünün sahibi olan Zaman Her Şeyi Siler bulunuyor.

Gezici Festival bu yıl 29 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında Ankara’da, 6-8 Aralık’ta Sinop’ta ve 9-12 Aralık’ta Kastamonu’da sinemaseverleri kucaklayacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up