Gerçek bir casusluk hikâyesi

TV'de Sinema

Bu akşam CNBC-e’de Gişe Filmleri Kuşağı’nda gerçek bir casusluk hikâyesi olan İhanet (Breach) ekrana geliyor.

Kıdemli bir FBI mensubunun ihanetini anlatan filmin yönetmenliğini Billy Ray yapıyor. Başrollerde ise Chris Cooper, Ryan Phillippe gibi isimler var. Billy Ray, 2001 Şubat’ında tutuklanan FBI’da 25 yıl çalışan kıdemli ajan Robert Hanssen olayını başarılı bir şekilde beyazperdeye aktarmış.

Film, Hanssen’ın tutuklanmasının iki ay evvelinden başlıyor. Bilgisayar uzmanı Eric O’Neill, ajan olmak istemektedir. Amirleri, ona Hanssen’i gözlemesini söyler. Önceleri O’Neill’a soğuk davranan Hanssen’in bir süre sonra genç adama kanı kaynar. Onu ve Doğu Almanya kökenli karısını dindar Katoliklere dönüştürmeye çabalar. Karısı bu müdahalelerden şikâyetçi olsa da O’Neill, ihaneti konusunda kanıt bulamadığı Hanssen’e bağlanır. Bunun üzerine ajan Kate Burroughs, ona Hanssen’in Rus casusu olduğundan şüphelendiklerini söyler.

 

Yayın Tarihi
05.12.2011 – 22:00

 

-zaman-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up