Bizimle İletişime Geçin

Dünya

Gerard Depardieu Rus Oldu, Ortalık Karıştı

Yayınlandı

tarihinde

Gerard-Depardieu-1

Fransa’da bir ilk gerçekleşiyor. Fransız basını, servet vergisi ödememek için Rus vatandaşlığına başvuran ve başvurusu Rusya lideri Vladimir Putin tarafından kabul edilen aktör Gerard Depardieu’den intikam almaya başladı. Depardieu ise Rusya’yı büyük bir demokrasi olarak nitelendirdi.

Fransız gazete ve dergileri Gerard Depardieu’nün Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra bağımsızlık kazanan Orta Asya ve Kafkas ülkelerinin liderleriyle olan ilişkilerini ön plana çıkartan haberler yayımlamaya başladı.

Fransız basını, “Depardieu krizi”nin Paris ile Moskova arasında Suriye dosyası nedeniyle soğuyan ilişkilerin sonucu olabileceği yorumunda da bulunuyor.

Fransa’da sosyalist hükümetin servet vergisinden kaçmak için önce Belçika’da ev satın alan, ardından da Rus vatandaşlığına geçmek için başvuruda bulunan Gerard Depardieu, ülkesinde medyanın ve siyaset dünyasının şimşeklerini üzerine çekti.

Fransız basınında bu sabah konu hakkında yayımlanan haberlerde Depardieu’nün eski Sovyet cumhuriyetlerindeki “sıkı ilişkilerine” geniş yer ayrıldı.

‘ZORBA LİDERLE KOL KOLA’ 

Le Figaro gazetesi, “Eski SSCB’de kokuşmuş dostluklar” başlıklı bir haberde, Depardieu’nün Özbek lider Kerimov’un kızı Gülnara Kerimov ile aşk şarkıları kaydettiği, Çeçen “zorba” Ramazan Kadirov’un doğumgünü partisine katıldığı, Kazak oligarklara ait bankaların ve Ermenistan milli havayolları şirketinin reklamlarında oynadığı, Azerbaycan mutfağının tanıtımı için propaganda yaptığı ve 100 bin dolar karşılığında Kazakistan’daki Avrasya Film Festivali’ne katıldığını yazdı.

‘MARKETİ VAR, JAPONYA’YA SIĞINSIN’ 

Haftalık haber-kültür dergisi L’Express ise alaylı biçimde Depardieu’nün Rusya dışında “Çeçenistan, Özbekistan, makarna reklamlarında oynadığı İtalya veya Paris’te bir Japon marketi sahibi olduğu için Japonya’ya sığınabileceğini” yazdı.

‘RUSYA BÜYÜK BİR DEMOKRASİ’ 

Öte yandan, Depardieu’nun Rusya Federasyonu vatandaşlığı konusunda Rus basınına gönderdiği mektup da hem Rusya hem de Fransa’da alay konusu oldu. Mektubunda, “Ülkeniz Rusya’yı insanlarını, tarihini, yazarlarını seviyorum… Kültürünüzü ve zekanızı seviyorum. Babam zamanında komünistti, Moskova Radyosu dinlerdi. Bu benim de kültürüm. Rusya’da yaşaması güzel… Rusça öğreneceğim. Bunları başkanım François Hollande’a dahi söyledim. Başkanınız Vladimir Putin’i çok sevdiğimi onun da beni sevdiğini biliyorum. Ona Rusya’nın büyük bir demokrasi olduğunu, bir Başbakanın bir vatandaş için sefil tanımlaması yaptığı bir ülke olmadığını söyledim…” ifadelerini kullanmıştı.

‘BEKLİYORUZ SENİ GERARD’ 

Bu ifadeler üzerine muhalif Rus yazar Eduard Limonov, “Hey, Gerard, 31 Ocak’ta yeni Rus pasaportunu al ve Moskova’da Triumfalnia meydanına gel. Her ayın 31’inde saat 18.00’de Anayasa’nın 31’inci maddesinde öngörüldüğü gibi toplantı özgürlüğünü savunan Rus vatandaşları bu meydanda toplanıyor. Bekliyoruz seni Gerard” şeklinde alaylı bir mesaj yayımladı.

Rejim muhalifi Echo Moskvy radyosu da Depardieu’nün Putin Rusya’sını “büyük demokrasi” olarak gösteren ifadelerinin “hiçbir zaman unutulmayacağını” aktardı.

‘PUTİN’İN HOLLANDE’A TOKADI’ 

Depardieu’ye Rus vatandaşlığı verilmesi Fransız medyası tarafından “Putin’in Hollande’a tokadı” olarak da değerlendiriliyor. Gazetelerin yorumlarında Paris ile Moskova arasındaki ilişkilerin Suriye dosyası nedeniyle “soğuduğuna” vurguda bulunuluyor.

Putin’in Cumhurbaşkanı Hollande ile geçen yıl Haziran ayında Paris’te gergin bir ortamda görüştüğünü hatırlatan Fransız medyası, “sade vatandaş” Nicolas Sarkozy’nin ise geçen Kasım ayında Putin tarafından Moskova yakınlarındaki bir rezidansta kucak açılarak ağırlandığını belirtti.

Ntvmsnbc

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

2021’in En Çok Seyredilen Filmi “Shang-Chi” Oldu

Lider belli oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Shang-Chi

Normalleşme ile birlikte sinema filmlerine olan talep tekrardan artarken 2021’in en çok seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu.

COVID-19 sonrası sinemaların normalleşmeye başlamasıyla birlikte 2021’in en yüksek hasılat yapan ve en fazla seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu. ABD gişesinde yılın eski lideri olan Black Widow’u geride bırakarak birinciliği yaklayan Shang-Chi, cuma günü itibariyle 3.952 salonda vizyona girerek 3.59 milyon dolar kazandı ve toplam 186.7 milyon dolar kazanmış Black Widow filmini geride bıraktı.

ABD’de toplamda $196,46 milyona erişen Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, sadece sinemalarda gösterime girdi. Henüz Çin sinemalarında vizyona girmeyen film dünya genelinde ise $363,36 milyona ulaştı.

Filmin konusu: Babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir.

Okumaya Devam Et

Dünya

10. Avustralya Akademi Ödülleri Açıklandı

En İyi Film, Promising Young Woman seçildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi film seçilen Promising Young Woman filmi

Bu sene Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından 10. kez düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri açıklandı.

Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri (AACTA)’nin sahipleri belli oldu. Profesyonel sinema ve televizyon yapımlarını taçlandıran törende en iyi film ödülünü Promising Young Woman kazanırken, en iyi drama dizisi Queen’s Gambit seçildi.

En İyi Film Ödülü: Promising Young Woman
En İyi Yönetmen: Chloé Zhao – Nomadland
En İyi Senaryo: Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Carey Mulligan – Promising Young Woman
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Olivia Colman – The Father

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi drama dizisi seçilen Queen's Gambit.

En İyi Drama Dizisi Ödülü: Queen’s Gambit
En İyi Komedi Dizisi: Schitt’s Creek
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Dizi): Aaron Pedersen – Mystery Road
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Dizi): Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Okumaya Devam Et

Dünya

Emma Stone’lu Cruella Filminden Fragman Yayınlandı

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

La La Land, The Amazing Spider-Man ve The Help gibi dikkat çeken yapımlarda başrolü üstlenen gen oyuncu Emma Stone’un yeni filmi Cruella’dan ilk fragman yayınlandı.

Oscar ödüllü Emma Stone’un, kötü karakter Cruella de Vil’e hayat verdiği Cruella filminin yönetmen koltuğuna Craig Gillespie oturuyor.

Filmde Emma Stone’a Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham ve Mark Strong gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler