Bizimle İletişime Geçin

Kısa Filmler

Gençlerden Kısa Film Birliği

Yayınlandı

tarihinde

Son günlerde genç sinemacılara yönelik etkinlikler artmaya başladı. KısaFilm Birliği adı altında toplanan gençler de hem sinemayı sevdirme hem de film çekmeye teşvik edici etkinlikler düzenleyecekler. İşte KısaFilm Birliği ile ilgili ayrıntılar…

KısaFilm Birliği

KısaFilm Birliği ülkemiz genelinde “her eline kamera alan yönetmen oluyor.” anlayışında olan insanları bilgilendirmek,kısa film üretimine ve kısa film festivallerine katkıda bulunmak,söyleşiler ve atölyeler düzenlemek, 3 film 1 yönetmen etkinlikleriyle Kısa Filmi sevdirmek,izletmek,öğretmek amacı içerisindedir.

KısaFilm Birliği hiç bir kurum ve kuruluşa bağlı değildir. Tamamen bağımsız bir hiyerarşi içerisinde hareket eder. Bu bağımsızlık başka kuruluşlarla iş birliği yapmayacağı anlamına gelmez.

KısaFilm Birliğin de  kısa filmlerinizi paylaşabilir,kısa film eleştirileri yapabilir ve kısa filmlerinize destek bulmak için yardım isteyebilirsiniz.
Ayrıca KısaFilm Birliği,Birlik olmak amacı içerisindedir. Herhangi bir kâr amacı gütmeden festivallere basın destekçisi olabilir.

“3 Film 1 Yönetmen”

KısaFilm Birliği bu etkinlik ile 3 Kısa Filmi olan bir yönetmeni davet eder. Filmlerinin ardından yönetmen ile söyleşi yapılır.

“1 Film 1 Yönetmen”               

KısaFilm Birliği bu etkinlik ile 1 Uzun Filmi (sinema,festival yada televizyon filmi) olan bir yönetmeni davet eder. Filmin ardından yönetmen ile söyleşi yapılır.

 

“İzleyerek Sev!”
KısaFilm Birliği bu etkinlik ile kısa film ve uzun film gösterimleri yapar.

Genç yönetmenlere açık çağrı!

Kısa Filmlerinizi  facebook.com/kisafilmbirligi sayfasında yayınlatabilirsiniz. Kısa Filmleriniz yeterli görüntü ve ses kalitesine uygun görüldüğü takdir de hiçbir sansürleme uygulanmadan yayınlanır.
Ayrıca uygun gösterim planlamasına girdiğinde filmlerinizin gösterimi  KısaFilm Birliği “3 Film 1 Yönetmen” etkinkinliğinde de gösterilebilir.
KısaFilm Birliği yukarı da bahsedilen etkinliklerini ÇIRAKLAR SİNEMASI (www.ciraklarsinemasi.com)  adı altında gerçekleştirir.

 

Ayrıntılar : www.facebook.com/kisafilmbirligi sayfasında…

Sinefesto Haber Merkezi

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

David Lynch’in 17 Dakikalık Kısa Filmi Netflix’te Yayınlandı

What Did Jack Do?, Netflix’te yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

David Lynch’in yönettiği, aynı zamanda başrolünde yer aldığı 17 dakikalık kısa filmi What Did Jack Do?, Netflix’te yayınlandı.

Eraserhead, The Elephant Man, Blue Velvet, Mulholland Dr. gibi filmlerle sinema dünyasında iz bırakan David Lynch‘in What Did Jack Do? adını taşıyan belgeseli Netflix’te yayınlandı.

Playlist’in haberine göre David Lynch, What Did Jack Do?’yu 2016 yılında çekmiş ve kısa film, 2018 yılında çeşitli festivallerde gösterilmiş. Ancak kısa filmin IMDB’ye eklenmemiş olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Siyah beyaz formatta çekilen ve David Lynch’in başrolünde yer aldığı bu kısa filmde bir dedektif, cinayet zanlısı bir maymunu sorguya çekiyor.

Okumaya Devam Et

Festivaller

’18. Sinema Burada’ Festivali Kısa Film Başvuruları Devam Ediyor

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 18. Sinema Burada Festivali 12-16 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 18. Sinema Burada Festivali 12-16 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir Sanat Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak. 

Beş gün sürecek olan festivalin ilk gününde Onur ve Başarı Ödülleri sahiplerini bulacak. İki gün Oyunculuk Atölyesi ve bir gün Zeynep Özbatur Atakan yönetiminde Yapım Atölyesi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Festivalde 3’ü galalı olmak üzere 9 uzun metrajlı film gösterilecektir. Bu yıl üçüncüsü yapılan “Kısa Film Proje Yarışması”nın ödül töreni festivalin ilk günü açılış töreni ile birlikte yapılacaktır.

KISA FİLM PROJE YARIŞMASI
Sinema Burada Festivali kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Kısa Film Proje Yarışması (Work in Progress) kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcılarına yapım aşamasında destek olmak üzere düzenlenen bir yarışmadır.

Kısa Film Proje Yarışması Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Ahmet Şefik Güngör; Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi.
Melikşah Altuntaş; Sinema eleştirmeni, Bantmag yazarı.
Gürcan Keltek; Yönetmen

3. Kısa Film Proje Yarışması’nın son başvuru tarihi 10 Ağustos 2018
3. Kısa Film Proje Yarışması finalistlerin açıklanması: 31 Ağustos 2018
3. Kısa Film Proje Yarışması finali: 11 Eylül 2018

Okumaya Devam Et

Festivaller

Haluk Bilginer ve Serkan Keskin’in Başrolde Olduğu The Last Schnitzel !f İstanbul’da

Bilginer, Türkiye’nin başkanı rolünde.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Haluk Bilginer ve Serkan Keskin’in başrolünde olduğu The Last Schnitzel adlı kısa film prömiyerini 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yapacak.

Sıra dışı bir hikâyesi olan filmde Haluk Bilginer; Birleşmiş Milletler’in, “Dünyayı tahliye edin ve Mars’taki kolonilere yerleşin” çağrısına uymadan önce, tavukların soyu 200 yıl önce tükenmesine rağmen şnitzel yemek isteyince olaylar gelişecek. Haluk Bilginer, uzak bir gelecekte geçecek ‘The Last Schnitzel’ adlı fantastik kısa filmde Büyük Türk Devleti’nin bilmem kaçıncı başkanını canlandıracak.

serkan-keskin-the-last-schnitzel

Film, prömiyerini 16 Şubat’ta 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali‘nin Geceyarısı, Türkiye’den Kısalar bölümünde yapacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler