Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’nda Bu Yılki Tema: Bireyselleşme ve Aile

Son başvuru tarihi 1 Nisan 2017.

Etkinlikler Genel Kısa Filmler

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nın teması Bireyselleşme ve Aile olarak belirlendi. Türkiye’nin sinema rehberi Sinefesto‘nun katkıları ile düzenlenecek yarışma hem sinemaya hem de sosyal farkındalık oluşmasına katkıda bulunmayı amaç ediniyor.

1 Nisan 2017‘ye kadar başvuruların yapılacağı 2. Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nın jürisi de belirlendi. Yarışmaya katılacak filmleri sinema yazarı İhsan Kabil, gazeteci – yazar Cihan Aktaş, yönetmen ve sinema yazarı Abdulhamit Güler, yazar İsmail Kılıçarslan, yönetmen Emre Konuk ve sinema yazarı Dilek Karataş değerlendirecek. Jürinin seçimini yapmasının ardından sonuçlar 10 Mayıs 2017‘de açıklanacak.

Bu yıl dereceye giren filmlere toplamda 30 bin lira ödül verilecek.

Birincilik ödülü için: 10.000 TL

İkincilik ödülü için: 7.000 TL

Üçüncülük ödülü için: 4.000 TL

Jüri Özel ödülü için: 2.000TL

Genç Öncüler Özel ödülü için : 2.000 TL

5 Adet Mansiyon: 1000’er TL

Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nda belirlenen ‘Bireyselleşme ve Aile‘ temasıyla; aile ve toplumu ayakta tutan yegâne etken olan bireylerin yalnızlaşmasına ve bu yalnızlaşmanın devam etmesi halinde toplumu oluşturan ailenin işlevsizleşeceğine işaret etmek ve çekilecek kısa filmlerle bireyselleşmeyle beraber insanımızın toplumsal boyutta yavaş yavaş çürümeye maruz kalabileceğinin en çarpıcı şekilde anlatımı hedefleniyor.

2. Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nda bu amaca uygun her film yarışabilir. Detaylar ve başvuru için genconculerkfy.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up