Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buluyor

Etkinlikler

Genç Öncüler Derneği tarafından Sinefesto’nun katkılarıyla düzenlenen ‘Evsizler’ temalı kısa film yarışmasında ödüller açıklanıyor.

Ödül töreni Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla 24 Nisan 2016 Pazar günü 18.00’da Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen yarışmaya toplam 50 film başvuru yaptı. Bunlardan 45’i yarışmaya katılma hakkı kazandı. Başvuruların 1 Nisan 2016’da sona erdiği yarışmada Ev, Mama, Misafir, Kesik, Ölüler Parkı, Mülksüzler, Adem’in Hikayesi, Yağmurlu Bir Gece, Bir Varmış Bir Yokmuş ve Deli Seyfullah Destanı isimli filmler finale kalmaya hak kazandı.

odul-kapak

Finale kalan 10 film yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, sinema eleştirmeni İhsan Kabil, senarist-yazar Tarık Tufan, yazar Cihan Aktaş ve sinema yazarı-yönetmen Abdulhamit Güler tarafından değerlendirecek.

Yarışmada birinciye 7.000, ikinciye 4.000 üçüncüye ise 2.000 lira ödül verilecek. Ayrıca Jüri özel ödülü ve Genç Öncüler Özel Ödülü kazanan yapımların sahipleri 1.000′er lira ile ödüllendirilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up