Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buluyor

Kısa Film Yarışması Türkiye
Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buluyor

Bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nda ödülleri sahiplerini buluyor. Yarışmanın kazananlarına ödülleri 10 Mayıs‘ta verilecek.

Yarışmaya bu yıl ilgi oldukça büyüktü. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinefesto, Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Araştırmalar Merkezi (SEKAM) ile Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) desteğiyle gerçekleştirilen yarışmaya 60’dan fazla film başvurdu.

Bireyselleşme ve Aile” temasında gerçekleştirilen yarışmada 30 film ön elemeyi geçti. İhsan KabilCihan Aktaş, Abdulhamit Güler, İsmail Kılıçarslan, Emre Konuk ve sinema yazarı Dilek Karataş‘tan oluşan jüri, 10 filmi ödüle layık gördü.

Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra “Jüri Özel Ödülü”, “Genç Öncüler Özel Ödülü” ve 5 filme de mansiyon ödülü verilecek. Dereceye giren yapımların sahiplerine toplam 30 bin lira takdim edilecek. İşte ödüller:

Birincilik ödülü için: 10.000 TL

İkincilik ödülü için: 7.000 TL

Üçüncülük ödülü için: 4.000 TL

Jüri Özel ödülü için: 2.000TL

Genç Öncüler Özel ödülü için : 2.000 TL

5 Adet Mansiyon: 1000’er TL

Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirilecek olan ödül törenine herkes davetli.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up