Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’na Başvuru İçin Son Günler

Etkinlikler

Genç Öncüler Kısa Film Yarışmasına başvuru için zaman daralıyor.  Türkiye’nin sinema rehberi Sinefesto‘nun katkılarıyla yapılan ve bu yıl ilki düzenlenecek olan yarışmanın teması ‘Evsizler‘. Dernek, kısa film yarışması ile hem sosyal bir farkındalık oluşturmak hem de genç sinemacılara destek vermeyi amaçlıyor.

Ekran Resmi 2016-01-12 11.33.00

Yarışmanya katılacak filmleri yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, sinema eleştirmeni İhsan Kabil, senarist-yazar Tarık Tufan, yazar Cihan Aktaş ve sinema yazarı-yönetmen Abdulhamit Güler değerlendirecek.

Yarışmada birinciye 7.000, ikinciye 4.000 üçüncüye ise 2.000 lira ödül verilecek. Ayrıca Jüri özel ödülü ve Genç Öncüler özel ödülü olarak da kazanan yapımların sahipleri 1.000′er lira ile ödüllendirilecek. 15-40 yaş arasındaki herkesin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi ise 1 Nisan 2016.

Yarışma ile ilgili detayları http://www.genconculer.com adresinden öğrenebilirsiniz.

 

______

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up