Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda Ön Eleme Sonuçları Açıklandı

Günün Haberi Türkiye

Bu yıl TRT tarafından 6. sı düzenlenen “Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nın ön eleme sonuçları açıklandı.

Türkiye’de yayıncılığın ilklerin imza atan TRT tarafından bu yıl 6. sı düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması ön eleme sonuçları açıklandı. Yarışmacıların 5 ayrı kategoride başvurabildikleri ön elemeye toplam 76 üniversiteden başvuru yapıldı. Başvuruların ön eleme jürisi tarafından değerlendirilmesi sonucunda 5 kategoride toplam 116 eser finale kaldı.

TRT geleceğin iletişimcilerinin yolunu açmak, sahip olduğu değerleri ve birikimleri gençlerle paylaşıp onları desteklemek amacıyla düzenlediği yarışmanın kategorileri; Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Haber Yayıncılığı, İnternet Yayıncılığı ve Ev Hayat Dolu olarak belirlenmişti.

Türkiye, Balkanlar, KKTC ve Orta Asya ülkelerindeki lisans ve ön lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmanın kazananları ekim ayında yapılacak bir etkinlikle açıklanacak ve ödüllerine kavuşacak.

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, bu yıl 6. sını düzenledikleri yarışmanın “Ev Hayat Dolu” kategorisiyle ilgili şunları kaydetti:

“Pandemi nedeniyle öğrenci arkadaşlarımıza yönelik birçok organizasyon ya iptal edildi ya da ertelendi. Biz onların dört duvar arasında da olsa kreatif işler ortaya koyabileceklerine inandık ve bu doğrultuda Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na ‘Ev Hayat Dolu’ isminde yeni bir kategori de ekledik. Belirtmem gerekir ki, gençler çok güzel eserler ortaya koydular.”

Yarışmaya dair ön eleme sonuçları ve daha fazlası için trtgeleceginiletisimcileri.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up