Bizimle İletişime Geçin

Ödüller

Geleceğin İletişimcileri Ödüllerine Kavuştu

Tören TRT 2’de canlı yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

Türkiye’de yayıncılığın okulu TRT, sahip olduğu değerleri ve birikimi gençlerle paylaşmaya devam ediyor. Yedincisi düzenlenen “Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda dereceye giren gençlere ödülleri TRT 2’den canlı yayınlanan törenle verildi.

Bu yıl 121 üniversiteden 1300’ü aşkın eserin katılımıyla yedincisi düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nın kazananları açıklandı. Uzun maraton sonrası ödüle layık görülen eser sahipleri ödüllerini Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz ile alanında uzman isimlerin elinden aldı.

Yaşanan final heyecanında 154 eser yarıştı. Radyo, televizyon, haber ve dijital yayıncılık ile Cumhurbaşkanlığı’nın 2021 yılını Yunus Emre ve Türkçe Yılı olarak ilan etmesi kapsamında bu yıla özel Güzel Türkçe kategorisi başta olmak üzere 5 ana kategori ve 15 alt kategoride kazananlar ödül töreninde açıklandı.  

7. Geleceğin İletişimcileri Yarışması Dereceye Giren Eserler

İnternet Sitesi Kategorisi

  1. İstanbul Üniversitesi – “Vodvil Kültür Sanat ve Sinema Sosyal Medya Web Sitesi” -Nurullah KILIÇ
  2. Marmara Üniversitesi – “Bublogta” – Hasan Ahmet DEMİRCİ – Elif İnci TUTKUN
  3. İstanbul Üniversitesi – “Dilsosyal Dergisi” – Aleyna AYAN – Erhan KÖŞ – Bilal Enes ÖZENSEL

Podcast Kategorisi

  1. İstanbul Gelişim Üniversitesi – “Kadının Portresi” – Melek ÇETİNKAYA – Tuğçe ÇEŞMECİ – Sema ARSLAN
  2. Bahçeşehir Üniversitesi – “Radyofer ile Kripto101” –  Saimcan BÜYÜKÖZTÜRK
  3. Kadir Has Üniversitesi – “Fotoğrafın Hikayesi” – Koray ALTINAY – Birkan EKEN – İrem ŞEN

Sosyal Medya Yönetimi Kategorisi

  1. İstanbul Teknik Üniversitesi – “Abdulkerim” -Tuğba Vildan KÖKSAL
  2. Hacettepe Üniversitesi – “Bayrağımız Türkçe” – Büşra AKKUŞ – Beyza ZEYBEK
  3. Uşak Üniversitesi – “ahmetekincicomtr” – Ahmet EKİNCİ

Dijital Kampanya Kategorisi

  1. Anadolu Üniversitesi – “Çevir, Yeşersin!” – Kadriye YÜKSEL – Mehmet Selim DÖNMEZ
  2. Trabzon Üniversitesi – “Şiir Mevsimi” –  Sümeyye AKSOY
  3. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi – “Bir Avuç Mama” – Yağmur BEKTAŞ

Dijital Video İçerik Formatı Kategorisi

  1. İstanbul Bilgi Üniversitesi – “Dijital Müzik Sözlüğü” – Yağmur ÜÇKARDEŞ
  2. İstanbul Üniversitesi – “Laztronot” – Mehmet Akif SİPAHİOĞLU
  3. Trakya Üniversitesi – “Akkoyunlu x Timurlu & Memlük & Osmanlı Savaşı Belgeseli” – Süleyman Rüçhan ÇAKILLI

Güzel Türkçe Kategorisi

  1. İstanbul Üniversitesi – “Türkçe Zamanı” – Can KOÇAK
  2. İstanbul Medipol Üniversitesi – “Değerli Türkçe” – Hasan DEMİRALP
  3. Süleyman Demirel Üniversitesi – “Sözün Özü” – Anıl KARAKUŞ – Ayhan Alperen ÇATAK – Müjgan KURŞUN

Televizyon Haberi Kategorisi

  1. Selçuk Üniversitesi – “Ru Ru Ru” – Rabia PINAR
  2. Marmara Üniversitesi – “Umuda Tutunan Eller” – Nazlıcan TESELLİ
  3. Selçuk Üniversitesi – “Yeşeren Hayaller” – Leyla Nur ÇEVİK – Nursultan URAL

İnternet Haberi Kategorisi

  1. Hacettepe Üniversitesi – “Uganda’nın “Son Kraliçe”leri” – Kübra DİLBAZLI – Esma Nur DUZAK – Dilan DEĞİRMENCİ
  2. Doğuş Üniversitesi – “İran’da Bir Televizyoncu: Bir Kadın, Bir Anne, Bir Eş ve Bir Sanatçı” – Nazlı KOYUNCU
  3. İstanbul Kent Üniversitesi – “Kaybolan Değerlerimiz” – Rabia GÜVELİ – Ege Fırat GÜZEL – Olcay AKYILDIZ

Televizyon Spor Haberi Kategorisi

TEŞVİK Ödülü: Erciyes Üniversitesi – “Pandemi’nin Amatör Futbola Etkisi” – Doğukan İŞÇİ – Burak ŞENOL – Emine Zehra ÜNAL

Kısa Film Kategorisi

  1. Dokuz Eylül Üniversitesi – “Bi’ Zahmet” – Engin ÖKMEN
  2. Akdeniz Üniversitesi – “Bilardo” – Esra Ecem ANAY
  3. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi – “Bir Gün Bir Fotoğrafçı” – Gülistan AKDOĞAN – Zeynep Sena BAŞAK

Televizyon Programı Kategorisi

  1. Erciyes Üniversitesi – “Aslında Ne?” – Yusuf TÜRKYILMAZ – Beyza SARIKAYA – Beyza Buse KOÇ
  2. Akdeniz Üniversitesi – “Turizmde Sağlık” – Feyza EVSEK – Murat IŞIKLI
  3. İstanbul Gelişim Üniversitesi – “Hezel Ana Haber” – Caner TIKIZ

Belgesel Film Kategorisi

  1. Necmettin Erbakan Üniversitesi – “Arayış” – Ömer GÜLER
  2. Başkent Üniversitesi – “Aramızdaki Aspergerli” – Sadık DİŞLİ
  3. Adnan Menderes Üniversitesi – “Altı – Üstü Deniz” – Furkan Alperen DEMİR

Radyo Programı Kategorisi

  1. Gaziantep Üniversitesi – “Sesin Görüntüsü” – Hanifi Fatih GÜLOCAK
  2. Selçuk Üniversitesi – “”Bal”-“Kanlı” Hikayeler” – Sezer KAKIZ
  3. Selçuk Üniversitesi – “Noksansız 90” – Asiye ALTUĞ

Radyo Drama Kategorisi

  1. Erciyes Üniversitesi – “SÜRGÜN / Sürgünün Adı: Bin Sekiz Yüz Altmış Dört” – Gaye YILDIZ – Ayşe Nur COŞKUN
  2. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi – “Kadın Olmak” – Salih DELİ
  3. Selçuk Üniversitesi – “Toz ve Sümbül” – Hamza DURSUN

Radyo Belgeseli Kategorisi

  1. Akdeniz Üniversitesi – “Emine’nin Penceresinden Pandemi” – Javidan AFANDİYEV
  2. Erciyes Üniversitesi – “Hayat Sahnesi” – Kübra Nur BULUÇ
  3. Ege Üniversitesi – “Evden Uzakta” – Zein KAYYALI
Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ödüller

2021 Ulusal Eleştirmenler Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Film Ödülü, Licorice Pizza filmine verildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

2021 Ulusal Eleştirmenler Birliği Ödülleri

Ulusal Eleştirmen Birliği, 2021 yılının en iyi filmlerini sıraladı. Birlik, “En İyi Film” ödülünü Licorice Pizza filmine verdi.

1909 yılında kurulan Ulusal Eleştirmen Birliği‘nin seçimleriyle belirlenen Ulusal Eleştirmenler Birliği Ödülleri (National Board of Review) sahiplerini buldu. Birçok kez akademi üyelerinin seçimleriyle paralel olarak gerçekleşen ödül töreninde, 2021’in En İyi Filmi Paul Thomas Anderson’ın Licorice Pizza filmi oldu.

  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Ciarán Hinds, Belfast
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Aunjanue Ellis, King Richard
  • En İyi Orijinal Senaryo: Asghar Farhadi, A Hero
  • En İyi Uyarlama Senaryo: Joel Coen, The Tragedy Of Macbeth
  • En İyi Çıkış Yapan Oyuncular: Alana Haim & Cooper Hoffman, Licorice Pizza
  • En İyi İlk Yönetmen: Michael Sarnoski, Pig
  • En İyi Uzun Metraj Animasyon Film: Encanto
  • Yabancı Dilde En İyi Film: A Hero
  • En İyi Belgesel: Summer of Soul (…Or, When the Revolution Could Not Be Televised)
  • En İyi Oyuncu Kadrosu: The Harder They Fall
  • En İyi Görüntü Yönetmeni: Bruno Delbonnel, The Tragedy of Macbeth
  • Ulusal Eleştirmenler Birliği İfade Özgürlüğü Ödülü: Flee
Okumaya Devam Et

Ödüller

31. Gotham Bağımsız Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

En iyi film, Maggie Gyllenhaal imzalı “The Lost Daughter” seçildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu yıl 31. kez düzenlenen “Gotham Bağımsız Film Ödülleri” sahiplerini buldu. Maggie Gyllenhaal imzalı “The Lost Daughter” filmi, En İyi Film dahil dört ödüle layık görüldü.

$35 milyonun altında olan bağımsız filmleri seçkisine koyan Gotham Bağımsız Film Ödülleri, 31. kez sahiplerini buldu. Oyuncu Maggie Gyllenhaal‘un ilk defa kamera arkasında geçerek yönetmenlik yaptığı “The Lost Daughter” filmi ise En İyi Film dahil olmak üzere Yönetmen, Senaryo ve Oyuncu Performansı ile törenin öne çıkan ismi oldu.

Gotham Bağımsız Film Ödülleri kapsamında bu sene ödül kazanan yapımların tamamı şu şekilde:

En İyi Film

  • The Green Knight 
  • The Lost Daughter 
  • Passing 
  • Pig 
  • Test Pattern 

En İyi Belgesel

  • Ascension 
  • Faya Dayi 
  • Flee
  • President 
  • Summer of Soul (…Or, When The Revolution Could Not Be Televised) 

Uluslararası En İyi Film

  • Azor 
  • Drive My Car
  • The Souvenir Part II 
  • Titane 
  • What Do We See When We Look at the Sky? 
  • The Worst Person in the World 

Bingham Ray Çıkış Yapan Yönetmen Ödülü

  • Maggie Gyllenhaal (The Lost Daughter) 
  • Edson Oda (Nine Days) 
  • Rebecca Hall (Passing) 
  • Emma Seligman (Shiva Baby) 
  • Shatara Michelle Ford (Test Pattern) 

En İyi Senaryo

  • Paul Schrader (The Card Counter) 
  • Amalia Ulman (El Planeta) 
  • David Lowery (The Green Knight) 
  • Maggie Gyllenhaal (The Lost Daughter)
  • Rebecca Hall (Passing) 
  • Sean Baker & Chris Bergoch (Red Rocket) 

En İyi Başrol Oyuncu Performansı

  • Olivia Colman (The Lost Daughter)
  • Frankie Faison (The Killing of Kenneth Chamberlain)
  • Michael Greyeyes (Wild Indian) 
  • Brittany S. Hall (Test Pattern) 
  • Oscar Isaac (The Card Counter) 
  • Taylour Paige (Zola) 
  • Joaqu(Phoenix (C’mon C’mon) 
  • Simon Rex (Red Rocket) 
  • Lili Taylor (Paper Spiders) 
  • Tessa Thompson (Passing) 

En İyi Yardımcı Oyuncu Performansı

  • Reed Birney (Mass) 
  • Jessie Buckley (The Lost Daughter) 
  • Colman Domingo (Zola) 
  • Gaby Hoffmann (C’mon C’mon) 
  • Troy Kotsur (CODA)
  • Marlee Matl((CODA) 
  • Ruth Negga (Passing) 

En İyi Çıkış Yapan Oyuncu

  • Emilia Jones (CODA)
  • Natalie Morales (Language Lessons) 
  • Rachel Sennott (Shiva Baby) 
  • Suzanna Son (Red Rocket) 
  • Amalia Ulman (El Planeta) 

En İyi Oyuncu Performansı (Yeni Dizi)

  • Jennifer Coolidge (The White Lotus) 
  • Michael Greyeyes (Rutherd Falls) 
  • Ethan Hawke (The Good Lord Bird)
  • Devery Jacobs (Reservation Dogs) 
  • Lee Jung-jae (Squid Game) 
  • Thuso Mbedu (The Underground Railroad)
  • Jean Smart (Hacks) 
  • Omar Sy (Lupin) 
  • Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit) 
  • Anjana Vasan (We Are Lady Parts) 

En İyi Yeni Dizi (Süresi 40 Dakikayı Aşanlar)

  • The Good Lord Bird 
  • It’s A Sin 
  • Small Axe 
  • Squid Game
  • The Underground Railroad 
  • The White Lotus 

En İyi Yeni Dizi (Süresi 40 Dakikanın Altında Olanlar)

  • Blindspotting 
  • Hacks 
  • Reservation Dogs
  • Run the World 
  • We Are Lady Parts 

En İyi Yeni Dizi (Kurgu Olmayan)

  • City So Real 
  • Exterminate All the Brutes 
  • How to With John Wilson 
  • Philly D.A.
  • Pride 

En İyi Oyuncu Kadrosu

The Harder They Fall

Kazanan yapımlar kalın ile işaretlenmiştir.

Okumaya Devam Et

Ödüller

“34. Avrupa Film Ödülleri”nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

Ödüller, 11 Aralık’ta Berlin’de düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

11 Aralık’ta sahiplerini bulacak “34. Avrupa Film Ödülleri”nde yarışacak yapımlar belli oldu.

Avrupa Film Akademisi tarafından düzenlenen “34. Avrupa Film Ödülleri“nde yarışacak filmler belli oldu. 11 Aralık‘ta Berlin’de düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak 34. Avrupa Film Ödülleri‘nin öne çıkan yapımları arasında The Father, Quo Vadis, Aida? ve Titane filmleri bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl 93. kez düzenlenen Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünün sahibi The Father filminin En İyi Film adayı olarak yer aldığı listenin tamamı şu şekilde:

En İyi Film

  • Compartment No. 6 – Juho Kuosmanen
  • Quo Vadis, Aida? – Jasmila Žbanić
  • The Father – Florian Zeller
  • The Hand of God – Paolo Sorrentino
  • Titane – Julia Ducournau

En İyi Komedi Filmi

  • Ninjababy – Yngvild Sve Flikke
  • The Morning After – Méliane Marcaggi
  • The People Upstairs – Cesc Gay

En İyi Belgesel

  • Babi Yar. Context – Sergei Loznitsa
  • Flee – Jonas Poher Rasmussen
  • Mr Bachmann And His Class – Maria Speth by Salomé Jashi
  • The Most Beautiful Boy In The World – Kristina Lindström & Kristian Petr

En İyi Uzun Metraj Animasyon Film

  • Even Mice Belong In Heaven – Denisa Grimmová & Jan Bubeníček
  • Flee – Jonas Poher Rasmussen
  • The Ape Star – Linda Hambäck
  • Where Is Anne Frank – Ari Folman
  • Wolfwalkers – Tomm Moore & Ross Stewart

En İyi Yönetmen

  • Julia Ducournau – Titane
  • Radu Jude – Bad Luck Banging or Loony Porn
  • Paolo Sorrentino – The Hand of God
  • Jasmila Žbanić – Quo Vadis, Aida?
  • Florian Zeller – The Father

En İyi Kadın Oyuncu

  • Jasna Đuričić – Quo Vadis, Aida?
  • Seidi Haarla – Compartment No. 6
  • Carey Mulligan – Promising Young Woman
  • Renate Reinsve – The Worst Person In The World
  • Agathe Rousselle – Titane

En İyi Erkek Oyuncu 

  • Yuriy Borisov – Compartment No. 6
  • Anthony Hopkins – The Father
  • Vincent Lindon – Titane
  • Tahar Rahim – The Mauritanian
  • Franz Rogowski – Great Freedom

En İyi Senaryo

  • Radu Jude – Bad Luck Banging or Loony Porn
  • Paolo Sorrentino – The Hand of God
  • Joachim Trier & Eskil Vogt – The Worst Person In The World
  • Jasmila Žbanić – Quo Vadis, Aida?
  • Florian Zeller & Christopher Hampton – The Father
Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler