Garanti Çocuk Filmleri Festivali Başladı

Festivaller

Garanti Çocuk Filmleri Festivali, 12. yılında Manisa’da

Garanti Bankası ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliğiyle çocuklar için düzenlenen Garanti Çocuk Filmleri Festivali, 12. yılında Manisalı çocuklarla buluştu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda dün başlayan ve 15 Nisan’a kadar sürecek festivalin açılış töreni, sürprizlerle başladı.

Festivalin sunuculuğunu oyuncu ve yönetmen Cansel Elçin üstlendi. Çocukların aileleriyle birlikte ücretsiz katıldığı etkinlik, açılış partisinin ardından ‘Neşeli Oyunlar ve Yüz Boyama’, ‘Hacivat ve Karagöz Gösterisi’ gibi eğlenceli bölümlerle devam etti. Çocuklar, Sooyoung Byun’un yönetmenliğini yaptığı açılış filmi Edward’ı da ilgiyle izledi.

Festival kapsamında gerçekleştirilen yarışmayla, festivalin “En İyi Film”ini, yaşları 7-10 arasında değişen “Çocuk Jürisi” seçti. Çocuklar, Manisa’da katıldıkları jüri atölyesinin ardından, festivalin yarışma bölümünde seyirci karşısına çıkacak filmleri izleyip, birinciyi belirledi. Gösterilen filmler, önceki yıllarda olduğu gibi yine Masalcı Abla tarafından seslendirildi.

12. Garanti Çocuk Filmleri Festivali, 21-22 Nisan tarihlerinde Uşak’ta devam edecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up